Moje przemyślenia

Bezmyślne i kiczowate kopie.

Grzegorz Marczak
6

Wiele osób uważa, iż w Polsce powstają jedynie klony zagranicznych pomysłów (i to dość kiczowate) i że nie jesteśmy kreatywni (taką opinię można przeczytać przy recenzji wielu nowo powstałych serwisów) Czy aby na pewno jest to jedynie polskie przekleństwo czy też może jest tak, że dobry pomysł po...

Wiele osób uważa, iż w Polsce powstają jedynie klony zagranicznych pomysłów (i to dość kiczowate) i że nie jesteśmy kreatywni (taką opinię można przeczytać przy recenzji wielu nowo powstałych serwisów)

Czy aby na pewno jest to jedynie polskie przekleństwo czy też może jest tak, że dobry pomysł powiela każdy kto może niezależnie od tego gdzie mieszka ? – moim zdaniem jest to normalne iż chcemy powielać dobre pomysły.

Zupełnie inna kwestią jest jak to robimy – czy ślepo kopiując to co przyjęło się na zachodzie czy też dodając coś od siebie.

Aby pokazać, że kiczowate klony powstają nie tylko w naszej ojczyźnie wystarczy udać się np. pod adres KillerStartups.com i poszukać (poszukać trochę trzeba bo jest to serwis o serwisach tworzonych w całym angielsko i nie tylko języcznym świecie), w przeciągu 5 minut znalazłem następujące rodzynki:

Rodzynek 1 jyve.com – serwis społecznościowy z pytaniami i odpowiedziami live! (kolejni którzy myślą, że da się zarobić na płatnych odpowiedziach)

Rodzynek 2
divvio.com wyszukiwarka filmów, tworzenie własnych kanałów z ulubionymi filmami itp. Nie jestem grafikiem ale chociaż zdjęcie tej pani mogli by wykonać lepiej (lub poprosić jakąś modelkę na krótką sesję)Rodzynek 3goteuropa.eu serwis społecznościowy dla europejczyków (co za fantazja i finezja).Jak widać to co czytamy i oglądam na popularnych blogach i w serwisach o interencie to dobrze przebrane rodzynku, a przebiera się spośród tak samo udanych serwisów jak niektóre nasze.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu