Uncategorized

Wirtualne prezenty w Naszej Klasie

Grzegorz Marczak
Wirtualne prezenty w Naszej Klasie
45

Nasza Klasa właśnie wprowadziła do swojego serwisu wirtualne prezenty. Od tej pory możemy podarować naszym znajomym kawałek wirtualnego tortu, wirtualne kwiaty lub pana gąbkę w kilku odsłonach. Kupując wirtualny prezent możemy też określić jego poziom prywatności (chyba są trochę przeczul...

Nasza Klasa właśnie wprowadziła do swojego serwisu wirtualne prezenty. Od tej pory możemy podarować naszym znajomym kawałek wirtualnego tortu, wirtualne kwiaty lub pana gąbkę w kilku odsłonach.Kupując wirtualny prezent możemy też określić jego poziom prywatności (chyba są trochę przeczuleni po kontroli GIODO :) )czyli prezent może być publiczny (widoczny dla wszystkich), prywatny (prezent widzą wszyscy, nadawcę i treść komunikatu tylko odbiorca) oraz anonimowy.

Najtańszy prezent kupimy już za 2,44 PLN natomiast jeśli będziemy chcieli zaszaleć to możemy zapłacić za wirtualny podarunek maksymalnie 10,98 PLN. Płacić za prezenty może zarówno poprzez SMS (i tutaj chyba do ceny doliczone zostanie co nieco od operatora) jak i tradycyjny przelew.

NK zrobiło to co powinno zrobić już od dawna - dywersyfikacja przychodów czyli coraz większa niezależność tylko od jednego źródła pozyskiwania finansów jest bardzo dobrą strategią.

Ile NK może zarobić na wirtualnych prezentach ? Zakładając, że w naszej klasie mam 10 milionów użytkowników i że 1% z nich kupi raz w miesiącu najtańszy prezent otrzymujemy dość ciekawą liczbę:100 tyś x 2,44 PLN = 244,000 PLN.

Oczywiście powyższe to tylko przykład (i pewnie w bardziej optymistycznym wariancie bo z tych 10 milionów użytkowników nie wszyscy są aktywni, a utrzymanie stałej liczby sprzedanych prezentów w miesiącu też wydaje się chyba mało możliwe) ale pokazuje on o jakich kwotach mówimy przy serwisie z milionami użytkowników.

Mam nadzieję, że twórcy NK podzielą się kiedyś informacją na temat liczby sprzedanych wirtualnych prezentów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nasza-klasanasza-klasa.pl