Apple

Reality One – tym sprzętem Apple może wejść w erę rozszerzonej rzeczywistości

Patryk Koncewicz
Reality One – tym sprzętem Apple może wejść w erę rozszerzonej rzeczywistości
3

W międzynarodowych urzędach zarejestrowano znak towarowy, który nawiązuje do nazwy systemu obsługi rozszerzonej rzeczywistości potencjalnie należącego do Apple

Letnia konferencja Apple już 7 września, a to oznacza, że każdy przeciek dotyczący produktów z Cupertino budzi wyjątkowo duże emocje. Możemy być pewni, że Apple pokaże iPhone’y 14 w kilku wariantach oraz Apple Watch serii 8. Prawdopodobnie zostaną także zaprezentowane nowe iPady 10 generacji i słuchawki AirPods Pro 2. W międzyczasie do międzynarodowych urzędów patentowych wpłynęły prośby o zarejestrowanie znaku towarowego, powiązanego z możliwym systemem operacyjnym rozszerzonej rzeczywistości od Apple. Czy to oznacza, że na nadchodzącej prezentacji poznamy szczegóły gogli VR z nadgryzionym jabłkiem?

Znak towarowy zdradza nazwę nadchodzących gogli?

Bloomberg donosi, że Immersive Health Solutions zarejestrowała trzy nowe nazwy „Reality One”, „Reality Pro” i „Reality Processor”, które są podejrzanie zbieżne z realityOS – nazwą systemu, znalezioną w kodzie od Apple – potencjalnie odnoszącą się do gogli VR. Kierownictwo Apple testowało już sprzęt w maju i wiele wskazuje na to, że korporacja jest coraz bliżej zaprezentowania światu swojej wizji rozszerzonej rzeczywistości.

Źródło: Depositphotos

Znak towarowy nie został zarejestrowany przez samo Apple, ale korporacja nie raz już praktykowała zasłanianie się firmami-przykrywkami, aby nie ujawniać przedwcześnie sprzętowych planów. W szczegółach zgłoszenia – zarejestrowanego nie tylko w USA, ale także UE, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Arabii Saudyjskiej, Kostaryce i Urugwaju – znalazła się informacja o zestawach słuchawkowych, goglach i okularach służących do obsługi VR.

Nazwy „Reality One” i „Reality Pro” mogą odnosić się do dwóch rodzajów gogli – podobnie jak w przypadku regularnej wersji iPhone’a oraz modelu Pro. Znany analityk Ming-Chi Kuo uważa, że gogle nie zostaną oficjalnie zaprezentowane przed styczniem 2023 roku, ale nie oznacza to, że Apple nie pokaże czegoś w rodzaju zapowiedzi dla podgrzania atmosfery. Jest to wszakże produkt, który ma wprowadzić giganta z Cupertino w zupełnie nową technologię. Obstawiam więc, że Apple zadba o odpowiednią aurę jeszcze przed faktyczną prezentacją.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news