Ciekawe strony

Osemkowe serwisy.

Grzegorz Marczak
Osemkowe serwisy.
3

Opisywałem kiedyś serwis o nazwie linkr.pl – i szczerze powiem, że od tamtego czasu serwis się poprawił nie mówiąc o konkursach z nagrodami za aktywność. Linkr pochodzi ze stajni „osemka.pl” jeśli przyjrzymy się bliżej temu bytowi (portalem tego nie nazwę) to okazuje się że oprócz serwisu ala digg m...

Opisywałem kiedyś serwis o nazwie linkr.pl – i szczerze powiem, że od tamtego czasu serwis się poprawił nie mówiąc o konkursach z nagrodami za aktywność. Linkr pochodzi ze stajni „osemka.pl” jeśli przyjrzymy się bliżej temu bytowi (portalem tego nie nazwę) to okazuje się że oprócz serwisu ala digg mamy jeszcze :

aliasy - aliasy za darmo
blogi - blogi
kolektyw - sieci znajomych
radio - radio
albumy - album na zdjęcia
hosting - hosting
jpg- hosting obrazków
hot.jpg - ranking hot or not
satyr - śmieszne zdjęcia, filmy, kawały itp.

Jedno trzeba przyznać, serwisy robione są dość poprawnie i schludnie co świadczy o tym iż autorzy przykładają do nich uwagę (nie zawsze tak jest patrząc na pracę niektórych agencji marketingowych).

Myślę że warto poklękać na niektóre z tych serwisów chociażby po to aby zobaczyć jak są zrobione. Początkowo oglądając ten serwis (osemka.pl) chciałem napisać nieco krytyczną informację w stylu – „dużo ale słabo”. Jednak po przyjrzeniu się bliżej serwisowi takiemu jak satyr.pl zmieniłem zdanie. Funkcjonalnie satyrowi chyba nie można niczego zarzucić, wygląda jest to kwestia gustu, natomiast co mi się spodobało to przejrzystość tego serwis. Mimo iż jest tam pomieszanie z poplątaniem (filmy, zdjęcia, kawały, mp3 itp.) to jednak poruszanie się po tym serwisie nie sprawia problemów.

Wracając do osemka.pl – jest to miejsce, które autorzy nazywają portalem. Tak naprawdę jest to strona która integruje ze sobą pozostałe serwisy. Autorami osemka.pl są ludzie którzy kiedyś tworzyli serwis friko.pl

Wydaje mi się pomimo dużej ilości serwisów które stworzyła osemka.pl, że jest to dość ciekawy serwis, który już teraz oferuje dość kompleksowe usługi dla internautów szukających rozrywki. Dziwię się tylko że tak mało słychać o tych serwisach w sieci ( a może po prostu to ja nie natrafiłem na takie informacje?).

To czego mi brakuje na osemka.pl to właśnie informacji czy jest to miejsce oraz listy wszystkich serwisów wraz z opisami do czego służą (bo czym np. różni się serwis albumy od hostingu zdjęć?)

Autorom życzę samych sukcesów bo z tego co widzę zapału do pracy im nie brakuje

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu