Apple

Dwa nowe warianty Apple TV 4K z obsługą HDR10+. Z urządzenia zniknął ważny port

Patryk Koncewicz
31

Apple bez zapowiedzi pokazało dziś nowe Apple TV 4K w dwóch wariantach. Są 50% szybsze niż poprzednia generacja.

Apple, wraz z nowymi iPadami Pro i zupełnie odświeżonym iPadem 10 generacji, zaprezentowało dziś aż dwie wersje przystawki Apple TV 4K. Nie uwierzycie, ale cena urządzeń… zmalała. W pewnym sensie.

Odświeżone Apple TV 4K w wersji WiFI only

Apple TV nie ulega zmianom wizualnym zbyt często i nie inaczej jest w tym przypadku. Trzecia generacja wersji 4K to znów mała, czarna bryłka z dotykowym pilotem Siri Remote, tym razem jednak ze złączem USB-C. W tym roku Apple zdecydowało się jednak na dość nietypowy ruch, wydając dwa urządzenia. Jedno z nich jest pozbawione portu. Po co?

Źródło: Apple

Najmocniejsze jak dotąd Apple TV 4K wyposażono w czip A15 Bionic (znany z iPhonów 13) i obsługę standardu HDR10+. Najciekawszą nowością jest jednak decyzja wypuszczenia na rynek dwóch wersji. Tańsza – wyceniona na 829 zł – cechuje się nieco zmienioną bryłą z uwagi na usunięcie z urządzenia portu Gigabit Ethernet. Otrzymujemy więc zatem sprzęt z pamięcią 64GB, który z siecią łączy się tylko przez WiFi. To dobra opcja dla osób, które i tak nie wykorzystywały połączenia kablowego.

Druga wersja to już klasyczny design z portem Gigabit Ethernet z tą różnicą, że na gry i aplikacje otrzymujemy 128GB pamięci. Dodatkowo droższa wersja obsługuje technologie Thread, czyli protokół sieci mesh, umożliwiający podłączenie większej liczby akcesoriów inteligentnego domu. Apple wyceniło tę wersję przystawki na 949 zł.

Źródło: Apple

Apple podaje, że CPU w obu wariantach jest nawet o 50% szybsze niż w poprzedniej generacji, a GPU osiąga o 30% lepsze wyniki, zapewniając płynniejszą rozrywkę. Jeśli zaś chodzi o standard dźwięku to mamy tu do czynienia z obsługą Dolby Atmos, Dolby Digital 7.1 lub Dolby Digital 5.12.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news