Akcesoria PC

Jaka klawiatura do 500-600 zł? Mechaniczne, polecane klawiatury dla graczy - aktualne zestawienie

Patryk Bielat
Jaka klawiatura do 500-600 zł? Mechaniczne, polecane klawiatury dla graczy - aktualne zestawienie
18

Najlepsza klawiatura w przedziale 500-600 złotych. Naszymi polecanymi wyborami stają się konstrukcje o bardzo dobrej specyfikacji: Keychron K4-J1, Keychron K8 Pro, Keychron K14-J1, Glorious PC Gaming Race GMMK Full Size, Glorious PC Gaming Race GMMK TKL oraz Glorious PC Gaming Race GMMK 2 Compact. Prezentowane, polecane klawiatury podzielone są ze względu na kategorię rozmiarową, tak, by każdy użytkownik znalazł klawiaturę odpowiednią dla siebie (100% Full-Size, 80% TKL oraz mniejsze klawiatury jak 60 i 65% a także ich hybrydy, jak klawiatury 70%).

Klawiatura mechaniczna dla graczy lub programistów w przedziale cenowym 500-600 złotych pod względem funkcjonalności, ale i jakości powinna zadowolić nawet największych pasjonatów tematu klawiatur. Same propozycje zostały zdominowane przez produkty dwóch marek: Keychron oraz Glorious, gdyż charakteryzują się fenomenalną jakością wykonania, zaczynając od przełączników, przez stabilizatory aż po dodatkowe cechy, jak funkcja “Hot-Swap” czy też bezprzewodowe łącze. Oto aktualne zestawienie polecanych klawiatur do kwoty 500-600 złotych.

Aktualizacja: Grudzień 2022

Kategoria 100/90%

Keychron K4-J1

Model K4-J1 cechuje się bardzo ciekawym formatem klawiatury, gdyż w pełni został na niej zawarty panel numeryczny, eliminując jednak przestrzenie pomiędzy klawiszami funkcyjnymi, strzałkami czy też samymi cyframi “numpada”, przez co oferuje ona maksymalną funkcjonalność w zmniejszonej formie. Jej najważniejsze aspekty to funkcja “Hot-Swap”, która pozwala na błyskawiczną wymianę przełączników mechanicznych, pełne podświetlenie RGB, bezprzewodowość oraz przełączniki Gateron G Pro, w kolorach Blue, Red oraz Brown. Przełączniki G Pro w stosunku do swoich standardowych odpowiedników są ich usprawnioną wersją poprzez delikatne, fabryczne przesmarowanie oraz ulepszoną wersją obudowy przełącznika. Niestety, Keychron nie zdecydował się wykorzystać na niej nakładek z materiału PBT, co byłoby dopełnieniem samej klawiatury. Wystarczyć muszą jednak nakładki wykonane w procesie Double-Injection, co skutecznie zwiększa ich trwałość, jednak faktura ABS dalej daje o sobie znać. Sam producent dodał w akcesoriach także całkiem miły akcent, w postaci kilku wymiennych nakładek. W kwocie ok. 500 złotych jest to klawiatura zapewniająca niesamowity komfort pracy, bardzo wysoką jakość wykonania oraz najważniejsze funkcje, które docenią gracze, programiści czy też osoby pracujące w biurze.

Oferty na ceneo.pl

Glorious PC Gaming Race GMMK Full Size

Klawiatura Glorious GMMK Full Size to z kolei już standardowa klawiatura w rozmiarze 100%, nieodbiegająca znacząco specyfikacji wyżej wspomnianego konkurenta. Jest natomiast klawiaturą Float-Key, co negatywnie może wpływać na akustykę, a znacząco pozytywnie na wygląd podświetlenia. Dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych, białym oraz czarnym, dzięki czemu mamy na tym polu większe możliwości personalizacji. Patrząc już na czystą specyfikację techniczną, GMMK Full Size oferuje nam przełączniki Gateron Brown, pełne podświetlenie RGB, funkcję Hot-Swap oraz nakładki ABS Double-shot. Prezentuje się jako dosyć klasyczna klawiatura mechaniczna bez dodatkowych, pomniejszych funkcji, poza jednym miłym aspektem ze strony producenta: w zestawie akcesoriów znajdziemy dodatkową nakładkę klawisza “Escape”, kontrastującą z klasycznym, stonowanym wyglądem produktu.

Oferty na ceneo.pl

 Najlepsze klawiatury do 500-600 zł, 100% (Full-Size)

Keychron K4-J1

Glorious PC Gaming Race GMMK Full Size

Mechanizm aktywacyjny Mechaniczny Mechaniczny
Rodzaje przełączników Gateron G Pro Gateron
Kolory przełączników  Niebieskie, czerwone, brązowe Brązowe
Nakładki ABS Double-Shot ABS Double-Shot
Profil klawiszy wysoki profil wysoki profil
Podświetlenie RGB RGB
Klawisze multimedialne 12 (kombinacje z Fn) 12 (kombinacje z Fn)
Key-Rollover N-Key Rollover N-Key Rollover
Podpórka pod nadgarstki brak brak
cena 479 zł 430-550 zł

Kategoria 80% (TKL)

Keychron K8 Pro

Keychron K8 Pro to klawiatura mechaniczna, która podbija serca wielu użytkowników tuż po zakupie. Keychron K8 Pro cechuje się przede wszystkim intrygującym wyglądem - jej nakładki nie są “keycapami” o profilu OEM, który kojarzyć możemy ze znacznej większości klawiatur mechanicznych, a są to nakładki o nieco innym profilu (z czego główną różnicą jest ich zaokrąglenie), nazywanym OSA. Sama klawiatura oferuje komplet kluczowych funkcji, jak możliwość łącza bezprzewodowego, funkcja “Hot-Swap”, przełączniki Gateron G Pro, a same nakładki wykonane są z materiału PBT, co jest znaczącym atutem. Przełączniki G Pro w trzech wariantach kolorystycznych - niebieskim, czerwonym oraz brązowym, są także fabrycznie przesmarowane, zapewniając większy komfort przy naszej pracy. Stabilizatory, co ważne, także zostały przesmarowane, dzięki czemu wydawany dźwięk jest znacznie bardziej przyjemny, a zachowanie stabilizatorów lepsze. Keychron K8 Pro jest fantastycznym wyborem dla osób, które oczekują topowej jakości, pełnej funkcjonalności i arbitralnego komfortu pracy.

Oferty na ceneo.pl

Glorious PC Gaming Race GMMK TKL

Glorious PC Gaming Race GMMK TKL to propozycja 80% klawiatury mechanicznej od Glorious. Jej nakładki wykonane zostały w procesie Double-Injection z materiału ABS, przez co wytrzymałość ich znaków jest na odpowiednim poziomie, jednak efekt błyszczenia i ścierającej wierzchniej warstwy nakładki będzie z czasem postępować. Główne cechy tej klawiatury to funkcja Hot-Swap, dająca nam możliwość prostej, niewymagającej dodatkowych narzędzi wymiany przełączników, Float-Key design (klawisze znajdują się wyraźnie nad "topem" klawiatury, co negatywnie może wpływać na akustykę, natomiast pozytywnie wpływa na podświetlenie), pełnoprawne podświetlenie RGB oraz przełączniki Gateron Brown, których specyfikacja jest pewnym kompromisem pomiędzy przełącznikami Blue (z wyraźnym klikiem) oraz Red (liniowe), dzięki czemu są wyjątkowo uniwersalne. Warto również wspomnieć o podatności na modyfikacje tej klawiatury; Glorious jako jedna z niewielu marek oferuje spore akcesorium do osobnego dokupienia, w celach większej personalizacji klawiatury pod konkretnego użytkownika, a także modyfikacji polepszających ogólne wrażenia (w szczególności akustyczne) z jej używania.

Oferty na ceneo.pl

Najlepsze klawiatury do 500-600 zł, 80% (TKL)

Keychron K8 Pro

 Glorious PC Gaming Race GMMK TKL

Mechanizm aktywacyjny Mechaniczny Mechaniczny
Rodzaje przełączników Gateron G Pro Gateron
Kolory przełączników  Niebieskie, czerwone, brązowe Brązowe
Nakładki PBT ABS Double-Shot
Profil klawiszy wysoki profil wysoki profil
Podświetlenie RGB RGB
Klawisze multimedialne 12 (kombinacje z Fn) 11 (kombinacje z Fn)
Key-Rollover N-Key Rollover N-Key Rollover
Podpórka pod nadgarstki brak brak
cena 630 zł 525-550 zł

Kategoria 60/70%

Keychron K14-J2

Klawiatura mechaniczna Keychron K14-J2 wyróżnia się niecodziennym rozmiarem - 70%. W stosunku do Standardowego formatu 65%, rozmieszczenie jej strzałek jest nieco inne, a do tego mieszczą się na niej wszystkie klawisze funkcyjne znad strzałek - “PageUp”, “PageDown”, “Delete” itp. Dzięki temu otrzymujemy zmniejszony format o funkcjonalności zbliżonej do TKL, z tą różnicą, że w tym przypadku klawisze F1-F12 są skrótem klawiszowym pod właściwymi cyframi. Jej nakładki to “keycapy” ABS wyprodukowane w procesie Double-Shot, posiada pełnoprawne podświetlenie RGB, funkcję łącza bezprzewodowego przez Bluetooth oraz funkcję Hot-Swap, która umożliwia nam prostą i szybką wymianę przełączników bez konieczności lutowania, a jej przełączniki to Gateron G Pro, będące fabrycznie przesmarowaną i usprawnioną wersją standardowych “switchy” Gateron Red. Do samej klawiatury wśród akcesoriów dostajemy także kilka dodatkowych nakładek, co jest miłym akcentem ze strony producenta.

Oferty na ceneo.pl

Glorious PC Gaming Race GMMK 2 Compact

Klawiatura mechaniczna GMMK 2 Compact to odświeżona wersja starszej wersji klawiatury Glorious’a. Jest ona klawiaturą 65% o raczej niestandardowym formacie, gdyż powstaje na niej luka pomiędzy strzałkami a klawiszem FN. Jej budowa jest klasycznym Float-Key, czyli klawisze unoszą się nad główną konstrukcją, zabieg ten zwiększa efektowność podświetlenia, jednak występować może rezonowanie i akustyka delikatnie na tym cierpi. Klawiatura osadzona jest na przełącznikach Fox Linear, które są sygnowane samą marką Glorious. Ich specyfika jest bardzo zbliżona do standardowych czerwonych przełączników, z tą różnicą, iż obudowa Fox Linear jest w pełni transparentna (co ma pogłębiać podświetlenie i zwiększyć jego efektowność), a także fabrycznie przesmarowana, co sprawia, iż odczucia płynące z pracy na klawiaturze są bardzo dobre. Same przełączniki przez użytkowników są oceniane jako świetne, stojąc w konkurencji dla Gateron G Pro Red. Posiada także funkcję “Hot-Swap” oraz pełnoprawne podświetlenie RGB, a jej nakładki to Double-Shot ABS, co może nieco smucić. Na bokach samych nakładek zauważyć możemy nadruki mówiące nam o tym, jaki skrót klawiszowy znajduje się pod konkretnym klawiszem, dzięki czemu szybkość i komfort pracy może znacząco wzrosnąć.

Oferty na ceneo.pl

Najlepsze klawiatury do 500-600 zł, 60/70%

Keychron K14-J2

Glorious PC Gaming Race GMMK 2 Compact

Mechanizm aktywacyjny Mechaniczny Mechaniczny
Rodzaje przełączników Gateron G Pro Fox Linear
Kolory przełączników  Niebieskie, czerwone, brązowe  Kolor niestandardowy (zbliżony charakterystyką do czerwonych)
Nakładki ABS Double-Shot ABS Double-Shot
Profil klawiszy wysoki profil wysoki profil
Podświetlenie RGB RGB
Klawisze multimedialne 12 (kombinacje z Fn) 12 (kombinacje z Fn)
Key-Rollover N-Key Rollover N-Key Rollover
Podpórka pod nadgarstki brak brak
cena 480 zł 595-650 zł

Spis treści

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu