Felietony

Małe internetowe Wacki zobaczyły kobietę

Grzegorz Marczak

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wsz...

198

Napisałem kilka dni temu newsa o tym, że zawodowy gracz w CS:GO zostaje ambasadorem HP. Duża marka technologiczna o wartości blisko 29 miliardów dolarów angażuje się w e-sport, więc news jak najbardziej ciekawy i warto o tym napisać. News ten różnił się od podobnych tego typu jedynie faktem, że graczem, o którym mowa, była kobieta.

No i nastąpił atak internetowych "wacków". Tych "śmiesznych" ludzi, którzy wrzucą pod zdjęciem kobiety "brałbym" albo "zabawiłbym się z nią inaczej", albo "grałbym z nią w inną grę". Wacusie tego typu cieszą się często poklaskiem wśród znajomych. Kasowałem więc sumiennie te wypociny do momentu, aż postanowiłem, że o tym trzeba jednak napisać.

Drogi Wacku, kieruję te słowa do Ciebie w trosce o Twoje przyszłe życie. Kobiety Wacku trzeba szanować, a szacunku tego trzeba się uczyć od najmłodszych lat. Inaczej zostaniesz samotnym Wackiem na zawsze - znasz pewnie ten typ. W knajpie spotykają się kumple, przyprowadzają swoje towarzyszki czy narzeczone i jest zawsze jeden bez pary. Z jego żartów wszyscy śmieją się przez pierwsze 5 minut a potem zostaje sam przy stole bo reszta idzie się bawić. O "dupach" w knajpie już żaden kumpel nie chce z nim rozmawiać bo wszyscy już z tego etapu wyrośli.

Potem wszyscy ruszają się bawić a Wacek zostaje sam przy stole bo raczej do żadnej pani nie zagada. W młodości nasłuchał się Korwina i dziś traktuje każdą kobietę jak głupszą i słabszą. Po co mu one, skoro w internecie jest tyle atrakcyjnych "lasek" na RedTube.

Teraz na poważnie. Czytałem niedawno w sieci o tym, że kobiety w e-sporcie to nawet są faworyzowane. Za słabe, aby grać z facetami, to im ktoś jeszcze dedykowane turnieje robi! Ciekawy jestem, czy osoba to pisząca widziała kiedykolwiek reakcje "tłumu wacków" na widok kobiety grającej w gry? Jaki rodzic będzie wspierał córkę, która rozpoczyna przygodę w e-sporcie po przeczytaniu takich komentarzy? A to wsparcie jest ważne, bo drogo do kariery e-sportowej jest bardzo bardzo długa i często bez początkowego wsparcia rodziny może się nie udać.

Ciekawy jestem, jak czuł by się Wacek, gdyby na jego widok dorosły facet napisał "brałbym" albo "zagrałbym z tobą w inną grę"? Szczególnie, kiedy pisząca to osoba jest starsza od Wacka.

Jak to w ogóle możliwe, że w XXI wieku są jeszcze ludzie którzy uważają, że przedmiotowe traktowanie innych ze względu na płeć jest ok. Skąd oni się biorą? Z jakiej skamieliny wychodzą na ten świat?

Drogi anonimowy Wacku, zdaję sobie sprawę, że z powyższego tekstu przyswoisz tylko to, że "poprawność zabija wolność słowa, bo ktoś kasuje twoje komentarze". Zwrócę się więc do reszty, tych normalnych internautów. Tępcie proszę Wacków, może jakoś uda ich się z powrotem do skamieliny, z której wyleźli, zapędzić. My natomiast będziemy podziwiać i komplementować kobiety w e-sporcie i w każdym innym zawodzie i branży.

/\/>

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotwklejka