Smartfony

iPhone mini miał być smartfonem idealnym. Który model wybrać?

Konrad Kozłowski
Kliknij, aby włączyć dźwięk
11

Najpierw iPhone 12 mini, a później iPhone 13 mini - każdy z nich wydawał się idealnym małym smartfonem. Czy i który warto dziś wybrać? Dlaczego starszy model może być lepszym wyborem?

Naprawdę doceniam to, co oferują nam dziś smartfony, ale chyba każdy bywa przytłoczony ciągłym kontaktem lub nie każdy potrzebuje przenośnego komputera z dużym ekranem. Wariant mini iPhone'ów z 2020 i 2021 roku jest odpowiedzią na pewne zapotrzebowanie, które w teorii było gigantyczne, a w praktyce okazało się dość mizerne. Sprzedaż iPhone'a 13 mini była na tyle mini, że moce przerobowe przeniesione na inne modele, a w tym roku możemy nie doczekać się nawet jego następcy (choć ostatnie przecieki przeczyły wszystkim poprzednim i chyba go jednak ujrzymy już 7 września).

iPhone 12 mini i iPhone 13 mini

Niezależnie od tego, wiele osób będzie podejmować decyzję wybierając pomiędzy 12 mini i 13 mini. Obydwa modele zastąpiły mi 12 Pro w codziennym użytku. Na co zwróciłem uwagę? Jakie różnice stają się od razu widoczne, o czym warto pamiętać? Jeden aspekt pominąłem w materiale wideo dość świadomie: brak teleobiektywu, z którego korzystam częściej, aniżeli z szerokokątnego, dlatego wolałbym, żeby seria mini podążała ścieżką iPhone'a X, aniżeli iPhone'a 11, ale najwyraźniej Apple nie zamierza tego zmieniać.

Obydwa modele smartfonów do testów wypożyczył X-kom, dziękujemy!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu