Podcast Antyweb Po Godzinach

Instagram staje się nieznośny. Gniew użytkowników może przekroczyć granice

Konrad Kozłowski
Instagram staje się nieznośny. Gniew użytkowników może przekroczyć granice
13

Stop facebookifizacji i tiktokizacji Instagrama - krzyczą użytkownicy. Nie chcą miliona dodatkowych funkcji ani samych pionowych wideo od nieznajomych. Aplikacja przejęta przez Facebooka (dziś Meta) przechodzi trudny okres, ale zasłużenie.

Uwielbiałem Instagrama. To było miejsce, gdzie mogłem być w miarę na bieżąco z tym, co robią moi znajomi, co publikują firmy, strony i wydawnictwa, które śledzę, a także szukałem tam inspiracji do swoich działań. To wszystko dobiega końca, bo aktywności znajomych nie widzę, każdy profil chce zdobyć uwagę publikując (w większości durne i powtarzalne) rolki, a osoby kreatywne odchodzą lub rozważają odejście. Adam Mosseri, szef Instagrama, zapewnia, że platforma będzie reagować na krytykę, ale z drugiej strony mówi, że zwrot ku wideo jest nieunikniony, więc Instagram musi reagować.

Widać to jak na dłoni, ale wcześniej bardzo udanie i z pomysłem skopiowano Snapchata implementując Relacje w aplikację, więc użytkownicy do nich przywykli i je polubili. Z Rolkami sytuacja jest coraz gorsza, bo co poniektórzy przygotowują rolki z samymi zdjęciami, byle tylko dotrzeć do odbiorców. Gdzie fotografowie i osoby kreatywne albo szukające inspiracji powinny się skierować? Co czeka Instagrama? Rozmawialiśmy w najnowszym odcinku podcastu Po Godzinach. Zapraszamy: Konrad Kozłowski i Kamil Świtalski.

Instagram i social media są coraz gorsze?

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

podcast