Moje przemyślenia

Gdzie są te ebooki z bestsellerami i premierami w Empiku za 25 PLN ?

GM
Grzegorz Marczak
59

Ostatnio głośno było o wprowadzeniu do oferty sklepu Empik książek w postaci cyfrowej. Przede wszystkim miało być jednak też tanio bo w porównaniu do innych sklepów bestsellery i tytuły premierowe miały mieć cenę ok 25 PLN. Aby nie być gołosłownym przytoczę fragment informacji prasowej, którą nadal...

Ostatnio głośno było o wprowadzeniu do oferty sklepu Empik książek w postaci cyfrowej. Przede wszystkim miało być jednak też tanio bo w porównaniu do innych sklepów bestsellery i tytuły premierowe miały mieć cenę ok 25 PLN. Aby nie być gołosłownym przytoczę fragment informacji prasowej, którą nadal można znaleźć na stornie sklepu:

Od 9 października na empik.com w formie ebooków będzie dostępna nie tylko klasyka literatury, publikacje akademickie i fachowe, poradniki, ale również nowości oraz bestsellery wydawnicze –w sumie 5600 tytułów (między innymi wydawców tj. Znak, Świat Książki, Czarna Owca, WAB, Zysk i S-ka, Nasza Księgarnia, LektorKlett, Langenscheidt, Runa, C.H. Beck). Bestsellery, tytuły premierowe oraz ebooki specjalistyczne będą dostępne w cenie ok.25 zł a klasyki literatury – 4,99 zł.

No to sprawdzamy jak wyglądają ceny i ilość pozycji w formacie elektronicznej. Empik potrzebował doby aby zaktualizować swoją stronę internetową - ale w końcu sekcja z ebookami się pojawiał. Po wejściu w nowo utworzoną sekcję widzimy dobrze wyeksponowaną książkę Marcina Wrońskiego "Officium Secretum" za jedyne 39,90 PLN.

Gdzie więc te 25 PLN ? Może ta książka jest tak ekstremalnie droga, że cena w wydaniu elektronicznym jest i tak atrakcyjna? Sprawdzam więc ile kosztuje ta pozycja w wydaniu klasycznym - sprawdzam w tym samym sklepie czyli Empiku.

Oto wynik wyszukiwaniaRóżnica między książką w twardej okładce a książką w postaci elektronicznej wynosi 4 PLN! Przy innych nowych i znanych tytułach jest nie lepiej. W przypadku książki "Dziewczyna, Która Igrała z Ogniem" różnica między ebookiem a książką w miękkiej okładce to 3 PLN przy kwocie za pozycje ok 40 PLN.

Tak więc pytam się gdzie są te premiery i bestsellery za 25 PLN? Naprawdę nie da się zarabiać na ebookach przy takich cenach i nawet dobrze skrojona informacja prasowa nie pomoże bo w tym przypadku ludzie sprawdzą ceny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu