VOD

Disney+ latem w Polsce! To koniec czekania!

Konrad Kozłowski
Disney+ latem w Polsce! To koniec czekania!
23

Na takie potwierdzenie czekaliśmy. Disney+ wystartuje w Polsce oraz w 41 innych krajach już tego lata - informuje nas centrala firmy. Oby tym razem nie doszło do opóźnień.

Dzisiejszy poranek na pewno będzie należał do udanych dla wszystkich wyczekujących debiutu Disney+ nad Wisłą. Serwis streamingowy The Walt Disney Company łączy w sobie materiały takich marek jak Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic, 20th Century Studios, FX, Searchlight oraz nowej Star. Po przejęciu FOX-a oferta firmy znacząco sie rozrosła, także, a może przede wszystkim o materiały dla starszych widzów. To do nich kierowana jest sekcja Star, gdzie wylądują produkcje FX i FOX, jak również seriale ABC oraz nadchodzące Star Originals.

Disney+ pojawi się w Polsce latem 2022

Wszyscy pamiętamy, że w 2021 roku wyglądaliśmy debiutu Disney+ w naszym kraju, ale do tego nie doszło. W międzyczasie jednak oferta polskich tłumaczeń dla seriali i filmów na Disney+ znacząco się poszerzyła i jest rozbudowywana każdego dnia. Serwis Dsny.pl regularnie monitoruje pojawiające się nowości oraz tłumaczenia, a przy okazji kilku ostatnich premier odnotowano "wpadki", gdy polskie wersje napisów pojawił się przy wcześniejszych debiutach "Cruelli" czy "Eternals".

Są to treści, które były udostępnione np. w Holandii, ale nad Wisłą ich premiery online zaplanowano na później. Najprawdopodobniej by uniknąć nadużyć podjęto wtedy decyzję o usunięciu polskiej wersji językowej przy "Cruelli", ale do podobnej sytuacji doszło przy "Eternals". Czy minimum dwukrotnie popełniono ten sam błąd?

Disney rozbudowuje bazę tłumaczeń w serwisie

Świetną wiadomością jest dla nas na pewno dynamika z jaką Disney pracuje nad polskimi wersjami klasyków, bo w tym momencie już ponad 500 tytułów z blisko 2000 w holenderskiej wersji serwisu posiada polską ścieżkę dźwiękową z lektorem lub dubbingiem, a także z polskimi napisami. Oczywiście tamtejsza oferta nie jest w jakikolwiek sposób wiążąca, jeśli chodzi o pojawienie się polskiej odsłony serwisu - nie wyobrażamy sobie przecież sytuacji, w której aż 3/4 treści będą pozbawione lokalnej wersji językowej tego lata.

Z jednej strony cieszy fakt tak nieodległego terminu debiutu Disney+ w naszym kraju, ale niestety Polska znalazła się na liście 42 krajów, gdzie (prawdopodobnie) jednocześnie zawita serwis VOD. To może budzić pewne obawy, bo podobne kroki wykonywali Netflix i Prime Video udostępniając swoje platformy na kilkuset rynkach jednocześnie, więc poświęcono im wszystkim dostatecznie dużo uwagi. Oczywiście nie chciałbym niepotrzebnie alarmować, ale podkręcenie tempa i równoczesne wejście na kilkadziesiąt rynków, biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia, może powodować pewne wątpliwości.

Disney+ debiutuje w 42 nowych krajach - lista

Start Disney+ w nowych regionach latem 2022 roku był zapowiadany, ale dopiero teraz podano pełną listę krajów. Na tej liście pojawiła się Polska, ale poza nami ofertę Disney+ otrzymają m. in. Grecja, Kuwejt, Łotwa, Maroko, Serbia czy Turcja. Poniżej pełna lista krajów:

1. Albania
2. Algieria
3. Andora
4. Arabia Saudyjska
5. Bahrajn
6. Bośnia i Hercegowina
7. Bułgaria
8. Chorwacja
9. Czarnogóra
10. Czechy
11. Egipt
12. Estonia
13. Grecja
14. Irak
15. Izrael
16. Jemen
17. Jordania
18. Katar
19. Kosowo
20. Kuwejt
21. Liban
22. Libia
23. Liechtenstein
24. Litwa
25. Łotwa
26. Macedonia Północna
27. Malta
28. Maroko
29. Oman
30. Palestyna
31. Polska
32. Południowa Afryka
33. Rumunia
34. San Marino
35. Serbia
36. Słowacja
37. Słowenia
38. Tunezja
39. Turcja
40. Watykan
41. Węgry
42. Zjednoczone Emiraty Arabskie

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu