Kryptowaluty

Hakerzy przejęli social media brytyjskiej armii, reklamując na nich NFT

Patryk Koncewicz
Hakerzy przejęli social media brytyjskiej armii, reklamując na nich NFT
0

Brytyjska armia musi popracować nad obroną. Wykiwała ich banda anonimowych hakerów.

Każdy może stać się przynętą. Tak powinno brzmieć hasło reklamowe NFT. Hakerom zajmującym się tym wątpliwej reputacji rynkiem trzeba przyznać, że mają tupet. Udało im się bowiem włamać do mediów społecznościowych brytyjskiej armii i wykorzystać je do promowania scamu.

Fałszywe transmisje z Muskiem na YouTubie brytyjskiej armii

W świecie kryptowalut miesiąc bez włamu jest miesiącem straconym. Boleśnie przekonała się o tym armia Wielkiej Brytanii, której konta na Facebooku, Twitterze i YouTubie zostały przejęte przez nieznanych sprawców. Hakerzy podmienili zdjęcie profilowe, motyw w tle oraz biografię na oficjalnym Twitterze w taki sposób, aby imitowała profil kolekcji NFT The Possessed. Konto udostępniało tweety przenoszące do fałszywej strony, w celu wyłudzenia środków od naiwnych użytkowników.

Źródło: YouTube

Jeszcze ciekawiej działo się na YouTubie, gdzie włamywacze usunęli wszystkie dostępne filmy i podmienili informacje i zdjęcie profilowe na dane prawdziwej firmy inwestycyjnej Ark Invest. Następnie w miejsce usuniętych wideo wrzucili stare nagrania z transmisji live z udziałem byłego dyrektora generalnego Twittera, Jacka Dorseya i dyrektora generalnego Tesli, Elona Muska. Transmisje były wcześniej emitowane w ramach konferencji The B Word zorganizowanej właśnie przez Ark Invest w czerwcu ubiegłego roku.

Konta udało się już odzyskać, a brytyjskie Ministerstwo Obrony pracuje nad rozwiązaniem sprawy:

„Zdajemy sobie sprawę z naruszenia kont wojskowych na Twitterze i YouTube, a dochodzenie jest w toku. Armia bardzo poważnie traktuje bezpieczeństwo informacji i rozwiązuje ten problem” – Biuro Prasowe Ministerstwa Obrony

Choć jeszcze tego nie udowodniono, to sposób działania hakerów jest łudząco podobny do marcowego przejęcia kont w mediach społecznościowych popularnego gracza MKLeo, na których w identyczny sposób reklamowano ten sam token NFT i podszywano się pod Ark Invest, używając tych samych transmisji.

Stock image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news