Mobile

Tak wygląda Pixel Watch. Powtórzy sukces Pixela 6?

Krzysztof Rojek
3

Do sieci wyciekły rendery tego, jak będzie wyglądał nowy Google Pixel Watch. Czy skradnie serca klientów?

Przez lata sprzęty od Google zaliczały potężny rollercoaster jeżeli chodzi o popularność wśród użytkowników. Z jednej strony Nexusy są wspominane dosyć ciepło, a z drugiej - nie można tego powiedzieć o niektórych Pixelach. Jednak Pixel 6 wydaje się odmieniać losy serii, będąc wychwalany zarówno przez recenzentów, jak i użytkowników. Owszem, ma swoje minusy, szczególnie związane z odblokowywaniem telefonu i jego ładowaniem, ale nie przekreśla to faktu, że Google zrobiło tu coś naprawdę imponującego, jeżeli chodzi chociażby o własne SoC - coś, co do tej pory nie udało się takim firmom jak Xiaomi. Dlatego też nowy gadżet firmy, Pixel Watch, może okazać się również sporym sukcesem.

Tak wygląda Pixel Watch. Kiedy wejdzie do sprzedaży?

Do sieci wyciekły rendery tego, jak ma wyglądać Pixel Watch. Podobnie jak telefony od Google charakteryzuje się on minimalistycznym designem, który dobrze współgra z telefonami od Google. Tak samo dobrze współgrają z nim pastelowe kolory wymiennych pasków do zegarka. Sam Pixel Watch, inaczej niż Apple Watch i jego klony, charakteryzuje się okrągłą tarczą i bardzo cienkimi ramkami, co z pewnością może się podobać. Oczywiście, działa pod kontrolą Wear OS. Zmiany w tym systemie Google zapowiedziało na tegorocznej konferencji i jest bardzo prawdopodobne, że to właśnie Pixel Watch był powodem dla którego Google postanowiło znów zawalczyć na rynku systemów operacyjnych dla zegarków.

Zegarek Google wygląda więc bardzo estetycznie i ma prawo się podobać. Jeżeli chodzi natomiast o jego funkcję, to nie wierzę, że Google nie wykorzystało przy jego konstrukcji wiedzy specjalistów z zakupionego niedawno FitBita. Jednak czy to wystarczy, by móc sprawnie konkurować z Apple Watchem, do którego Google będzie bezpośrednio porównywane? Zobaczymy. Premiera urządzenia zapowiedziana jest na pierwszy kwartał 2022 roku. Niestety, wątpliwe, by Google nagle odkryło Polskę na mapie, dlatego też jestem zdania, że podobnie jak Pixeli, Google Watch będzie bardzo trudny do dostania w naszym kraju.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu