Laptop

17-calowy tablet i laptop w jednym. Zenbook 17 Fold OLED już za chwilę w sklepach. Cena powala

Patryk Koncewicz
17-calowy tablet i laptop w jednym. Zenbook 17 Fold OLED już za chwilę w sklepach. Cena powala
1

Tablet? Laptop? A może powinniśmy wymyślić dla niego nową kategorię?

W styczniu Asus uchylił rąbka tajemnicy na temat pierwszego składanego laptopa, który w końcu wprowadza na rynek powiew świeżości. Dziś podczas targów IFA w Berlinie sprzęt premierowo zaprezentował się w pełnej okazałości. Jest wielki, elastyczny i piekielnie drogi.

17,3-calowa bestia ze składanym ekranem

Gdy Asus po raz pierwszy zaprezentował swój nowy tableto-laptop podczas konferencji CES 2022, urządzenie wzbudziło wiele emocji. Zenbook 17 Fold OLED to pierwszy na świecie komputer z 17,3-calowym składanym ekranem OLED. Sprzęt wyposażony jest w procesor Intel Core i7 serii U12 i układ graficzny Intel Iris Xe, 16 GB pamięci ram, 1TB dysku SSD i baterię 75Wh, która ma wystarczyć na cały dzień pracy. Jednak to nie podzespoły robią największe wrażenie, a ekran i cena.

Źródło: Asus

Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby spełniać jak najwięcej możliwych funkcji. Jest to zatem komputer desktopowy, laptop, tablet, a nawet dodatkowy wyświetlacz, dzięki możliwości odczepienia klawiatury. Składany, 17,3-calowy ekran dotykowy 4:3 o rozdzielczości 2,5K, który po złożeniu, tworzy dwa, 12,5-calowe wyświetlacze w formacie 3:2, o rozdzielczości 1920x1280 to naprawdę imponujące rozwiązanie.

Imponująca jest także jego cena. Asus wycenił Zenbook 17 Ford OLED na 4 tysiące euro, choć w Polsce kosztować będzie 16 999 zł. Zbija to nieco z nóg, ale trzeba przyznać, że sprzęt robi wrażenie. Komputer/tablet ma być dostępny w sprzedaży w czwartym kwartale tego roku.

Co sądzicie o składanym laptopie? Przyjmie się jak Galaxy Fold, czy może będzie tylko drogą ciekawostką?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu