Świat

Na InnoFest LG pokazuje jak powinien wyglądać prawdziwy smart dom

Jakub Szczęsny
Na InnoFest LG pokazuje jak powinien wyglądać prawdziwy smart dom
Reklama

Muszę przyznać, że nie jestem zwolennikiem idei smart domu. W Lizbonie mieliśmy przyjemność zobaczyć, jak według LG powinno to wyglądać. A przyznam, ż...

Muszę przyznać, że nie jestem zwolennikiem idei smart domu. W Lizbonie mieliśmy przyjemność zobaczyć, jak według LG powinno to wyglądać. A przyznam, że nawet dla mnie - osoby, której raczej takie rzeczy nie kręcą, jest to naprawdę ciekawe. LG zamierza wykorzystać wszystkie obecne dobrodziejstwa technologii mobilnych do tego, by mieć pełną kontrolę nad naszym domem - zewsząd.

Reklama

Wyobraźcie sobie, że akurat oglądacie swój ulubiony serial. Przy okazji właśnie gotujecie obiad i... na chwilę zapominacie o postawionych na ogniu garnkach. Takie sytuacje w najlepszym przypadku kończą się nieco nadpalonym daniem. W najgorszym... cóż. Pożar w domu to nic przyjemnego. A co, gdyby Wasz inteligentny dom powiadomił Was o tym podczas trwania serialu za pomocą telewizora?


Ponadto, nie musimy się martwić o to, czy wyłączyliśmy kuchenkę, światła, zamknęliśmy dom. Jeżeli mamy wątpliwości, czy czegoś nie zapomnieliśmy zrobić - możemy sprawdzić to za pomocą aplikacji w telefonie. Przy okazji, możemy nastawić pranie, ustawić temperaturę w domu, zaplanować odkurzanie. Internet rzeczy pełną parą.

Bardzo ważny w technologii inteligentnego domu od LG jest HomeChat - aplikacja na smartfony oraz smartwatche, która pozwala na kierowanie naszym domem za pomocą programu, którego obsługa odbywa się na zasadzie czatu. Owa aplikacja ponadto korzysta z przetwarzania języka naturalnego - nie musimy znać zatem wyspecjalizowanych komend, błądzić po interfejsie. Pisząc lub mówiąc: "włącz światło w salonie" za pomocą smartwatcha lub smartfona, aplikacja przetworzy komendę i wykona ją.

Za pomocą aplikacji w telefonie lub telewizorze możemy podejrzeć, jak wygląda konsumpcja energii przez poszczególne urządzenia w smart domu. Tym samym możemy mieć pełną kontrolę nad zużyciem prądu i przy okazji nieco te wartości skorygować. Świadomość tego, jak wiele energii jest wykorzystywane jest bardzo ważna w procesie jej oszczędzania.

Takie błahostki, jak powiadomienie o końcu prania w telewizorze pozwolą na to, by od razu zareagować na koniec cyklu pracy urządzenia. Przy okazji, można na tym także zaoszczędzić energię - poprzez jego natychmiastowe wyłączenie tuż po zakończeniu pracy.

Internet rzeczy coraz bliżej. O ile nie jest to jeszcze "pieśń najbliższej przyszłości", można powiedzieć, że zbliżamy się do czasów, gdy będziemy w stanie kontrolować nasze domy zewsząd, choćby z drugiego końca świata.

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama