Pierwszy element układanki Microsoftu został ukończony. Nadszedł czas na to, by coraz poważniej myśleć o pierwszych smartfonach korzystających z mobil...
Windows 10 dla komputerów już jest. Teraz czas na Lumie z tym systemem - kiedy?
Pierwszy element układanki Microsoftu został ukończony. Nadszedł czas na to, by coraz poważniej myśleć o pierwszych smartfonach korzystających z mobilnego odpowiednika "dziesiątki". Wiele wiemy już na temat flagowych modeli Microsoftu na ten rok - nie wiemy tylko, jak będą wyglądać Lumie 950 i 950 XL. Co prawda w Sieci znajdują się rendery tych urządzeń, ale nie można powiedzieć, że są one w stu procentach wiarygodne.
Pisaliśmy dla Was o tym, że prace nad "średnią" Lumią - 850 zostały anulowane. Tymczasem okazuje się, że zostały one wznowione i 850 powinna się pojawić równolegle z flagowcami Microsoftu, a data tegoż ma nastąpić w październiku. W tym miesiącu bowiem Microsoft chce zarezerwować termin na imprezę, podczas której oficjalnie wystartują najważniejsze w jego portfolio słuchawki. Ale to nie wszystko - według najnowszych doniesień, Lumie 950 i jej wariant XL możemy zobaczyć także na targach IFA 2015 w Berlinie.
Lumia 850 natomiast ma być wyważonym, choć według mnie nieco zbyt podobnym do poprzednika smartfonem. Z zewnątrz zaświeci nam 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pokryty szkłem Gorilla Glass 3. Za wydajność odpowiadać ma Snapdragon 410 pracujący wespół z 1 GB pamięci RAM oraz układem graficznym Adreno 306. Nie zmienia się podejście Microsoftu do możliwości fotograficznych tego smartfona - dalej będzie to całkiem przyzwoity aparat o matrycy 10 MP wyposażony w optykę ZEISS oraz technologię PureView. Z przodu natomiast zrobimy zdjęcie dzięki 5-megapikselowej kamerce do selfie. W smartfonie znajdziemy ponadto niemałą baterię o pojemności 2650 mAh.
Wśród doneisień pojawiły się informacje również o planowanej Lumii 650 oraz tajemniczym projekcie będącym efektem współpracy Intela oraz Microsoftu. Ten ostatni zapewne będzie dotyczył słuchawki wyposażonej w układ od Intela - Atoma X3. Będzie to ogromny sprawdzian dla Intela oraz Windows 10 Mobile - ciekawi jesteśmy, jak będzie przebiegać współpraca tego układu z systemem Windows i czy wystąpią podobne problemy, jak w Androidzie, gdzie niektóre aplikacje za nic w świecie nie chciały działać, gdy "pod maską" tykał procesor od Intela.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu