Samochdy elektryczne Renault

Wszystkie samochody elektryczne

Marka
Renault
Klasa
Wszystkie rodzaje
Zasięg
Wybierz zakres
Pojemność baterii
Wybierz zakres
4 aut elektrycznych Renault
Sortuj Domyślnie

Renault na polskim rynku oferuje dwa elektryczne samochody osobowe – Zoe E-Tech oraz Megane E-Tech – a także dwa dostawcze: Kangoo Van E-Tech oraz Master E-Tech. Obydwa modele osobowe dostępne są w dwóch wariantach mocy, a w przypadku Megane E-Tech także z dwiema pojemnościami akumulatorów (40 oraz 60 kWh). Zasięg WLTP elektrycznych, osobowych samochodów Renault wacha się od 300 do 450 km. Moc silników zaczyna się od 109 KM, a najmocniejsze Renault Megane E-Tech oferuje 218 KM i przyspiesza do 100 km/h w 7.4 s. Jeśli interesuje Cię zasięg, czas i moc ładowania (AC jak i DC), specyfikacja, parametry techniczne (moc silników, czas przyspieszenia, prędkość maksymalna), gwarancja na baterię, a także realne zużycie energii i realne testy zasięgu, zapraszamy po szczegóły: oto katalog samochodów elektrycznych Renault.

Renault to jedna z kilku firm, które wkroczyły na rynek samochodów elektrycznych w roli pionierów. Już w 2012 roku można było jeździć elektrycznym Zoe pierwszej generacji. Obecnie w salonach dostępna jest niejako trzecia generacja tego modelu o oznaczeniu Zoe ZE 50 z akumulatorami o pojemności 52 kWh (netto). Na wielu rynkach, przez pewien czas także w Polsce, był oferowany pojazd 4-kołowy (1- lub 2-osobowy zależnie od wersji) Renault Twizy. W 2022 roku do oferty dołączył zupełnie nowy Renault Megane E-Tech Electric, w odmianach EV40 oraz EV60 – liczba wskazuje na pojemność netto akumulatorów. Szczegółowa specyfikacja osobowych i elektrycznych samochodów Renault, wraz z danymi na temat ich zasięgu:

  • Renault Megane E-Tech Electric EV40
  • Renault Megane E-Tech Electric EV60
  • Renault Zoe E-Tech Z.E. 50 R110
  • Renault Zoe E-Tech Z.E. 50 R135

Aktualna gama elektrycznych i osobowych samochodów Renault skupia się na modelach raczej miejskich, Zoe zaliczyć należy do segmentu B, a Megane do segmentu C. Równolegle oferowane są samochody dostawcze: Kangoo Van E-Tech oraz Master E-Tech.

Najsłabsze Renault Zoe E-Tech Z.E. 50 R110 oferuje 80 kW (109 KM) mocy, ale dostępna jest też wersja mocniejsza, o oznaczeniu Z.E. 50 R135: 100 kW (136 KM). Na szczycie listy jest Renault Megane E-Tech Electric EV60 o mocy 160 kW (218 KM), który przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,4 s.

Największy zasięg oferuje Renault Megane E-Tech Electric EV60, w przypadku którego dane WLTP wskazują na 450 km.

Wszystkie samochody elektryczne Renault oferują ładowanie prądem stałym (DC) o wysokiej mocy – 50 kW dla Zoe oraz 85-130 kW dla Megane E-Tech Electric. Pozwala to naładować Megane E-Tech od 10 do 80% w około 30 minut na szybkiej stacji ładowania prądem stałym. Zainstalowane w samochodach ładowarki prądu przemiennego (AC), mają zwykle moc 22 kW. Informacje na temat czasu ładowania prądem przemiennym jak i kosztach codziennego użytkowania znajdziesz w karcie dotyczącej konkretnego samochodu.

Renault na akumulatory swoich aut elektrycznych daje 8 lat gwarancji z limitem 160 tys. km. Użyteczna pojemność musi spaść poniżej 70% wartości początkowej, by baterię uznano za kwalifikującą się do wymiany bądź naprawy (zastąpienie poszczególnych segmentów).

Regularnie testujemy samochody elektryczne i sprawdzamy ich rzeczywiste zużycie energii, a także mierzymy realny, testowy zasięg w różnych scenariuszach użytkowania (nie tylko w mieście i na autostradzie). Pozwala to zestawić dane WLTP z rezultatami codziennego użytkowania. Nie wszystkie samochody zostały jednak poddane takiej procedurze testowej ze względu na ograniczenia czasowe. Zachęcamy do częstego zaglądania na strony katalogu, jak i kontaktu z nami w celu uzyskania informacji kiedy konkretny model samochodu elektrycznego zostanie poddany szczegółowym testom użytkowym.