Wczorajsza konferencja Netfliksa w Nowym Jorku była dobrą okazją do podzielenia się zapowiedziami premier na ten rok oraz ciekawymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania serwisu.
Jako pierwsi na scenie pojawili się Bill Nye oraz Todd Yellin. Pierwszy z dżentelmenów jest odpowiedzialny za jedną z najnowszych produkcji na Netfliksie, która zadebituje na platformie 21 kwietnia. Wszystkie zagadnienia, które będą poruszane w jego programie będą przestawiane z naukowego punktu widzenia, więc niezależnie od tego, czy rozmowy będą toczyć się o globalnym ociepleniu, technologiach, żywności GMO czy alternatywnej medycynie, Bill wraz ze swoimi reporterami oraz specjalnymi goścmi będzie zawsze starał się wytłumaczyć je w naukowy, racjonalny sposób.
Generowanie scenariusza w oparciu o algorytmy?
Podczas konwersacji z Billem poznaliśmy też sporo ciekawostek. Usłyszeliśmy je z ust wspominanego Todda Yellina, pracującego na stanowiski Vice President of Product Innovation w Netfliksie. Dowiedzieliśmy się między innymi, że osoby wybierające tytuł do oglądania potrafią średnio wziąć pod uwagę od 40 do 50 produkcji - w grę wchodzi więc tylko kilka pierwszych wierszy z dostosowanymi do ich oczekiwań listami seriali i filmów. Każdej z nich poświęcamy zaledwie od 1,5 do 2 sekund, dlatego tak istotne są grafiki promujące produkcję, okładki, a nawet automatycznie startujące wideo w tle - jeden z tych elementów może okazać się decydujący, gdy chodzi o wybór serialu. Todd zaznaczył, że nie są to rekomendacje i należy unikać tego słowa, gdy mówi się o przygotowywanych przez algorytmy Netfliksa propozycje. Istotne dla każdego z widzów propozycje.
Wśród zadanych przez widownię pytań nie mogło zabraknąć tego dotyczącego opierania się Netfliksa o posiadane dane przy tworzeniu nowych produkcji. Serwis dysponuje przeogromnymi zasobami informacji na temat gustu widzów i popularności danych tytułów, dlatego mogłoby się wydawać, że skorzystanie z tego przy dawaniu zielonego światła nowościom jest łatwe i przyjemne. Todd nie pozostawił wątpliwości - jestśmy bardzo daleko od sytuacji, w której algorytmy będą w stanie wygenerować scenariusz nowej produkcji w oparciu o bazę informacji, ale jego zespół z Krzemowej Doliny rzeczywiście współpracuje z ekipą z Hollywood przy zamawianiu nowych produkcji.
Nowości w 2017 roku
Do wczesniej ogłoszonych nowości programowych Netfliksa na ten rok dołączyło kilka kolejnych tytułów, poznaliśmy też daty premier wcześniej znanych:
- Bill Nye Saves the World - premiera 21 kwietnia
- Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special
- Orange is the New Black - sezon 5 - premiera 9 czerwca
- The OA - sezon 2 - potwierdzono powrót serii
- Anne (Ania z Zielonego Wzgórza) - premiera 12 maja
- Girlboss (Szefowa) - premiera 21 kwietnia
- Dear White People - premiera 28 kwietnia
- Grace and Frankie - sezon 3 - premiera 24 marca
- Chef's Table — sezon 3 - premiera 17 lutego
- Project MC2: Part 3 - premiera 14 lutego
- Buddy Thunderstruck - premiera 10 marca
- Katherine Ryan: In Trouble - premiera 14 lutego
- Casting JonBenét - premiera 28 kwietnia
- Julie's Greenroom - premiera 17 marca
Nieoficjalnie: Castlevania w tym roku na Netfliksie
Wśród oficjalnych zapowiedzi zabrakło nawet kilkunastosekundowego klipu dotyczącego produkcji o nazwie Castlevania, ale pojawiła się ona w materiale prasowym. Dzięki temu wiemy, że seria zadebiutuje na Netfliksie jeszcze w tym roku - to pewne - ale nie mamy informacji dotyczącej typu produkcji: czy będzie to anime, a może serial aktorski. Castlevania opowiada o członkach rodziny Belmont polującej na wampiry. Jedyny rąbek informacji jaki poznaliśmy, to słowa Adi Shankara, współodpowiedzialnego za film Power Rangers, który w rozmowie z Colliderem wspomniał o pracach nad pełnej przemocy mini-serii Castlevania.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu