Jako, że komunikacja miejska to mój podstawowy środek transportu do przemieszczania się po Warszawie, nie rozstaje się przy tym z aplikacją Jak dojadę. To nie tylko sprawdzanie godziny odjazdu z konkretnych przystanków, ale planowanie całej trasy przejazdu z optymalnymi przesiadkami. Teraz dojdzie też możliwość zakupów biletów komunikacji miejskiej bezpośrednio w aplikacji.
Opcja ta dostępna jest już od jakiegoś czasu dla mieszkańców Trójmiasta, teraz taką możliwość udostępniono dla warszawiaków.
Bartosz Burek, Prezes Zarządu Citi-Nav Sp. z o. o.:
Możliwość bezpiecznego i wygodnego zakupu biletów to znakomita wiadomość dla mieszkańców Warszawy korzystających z komunikacji miejskiej. Wprowadzenie sprzedaży biletów to kolejny duży krok w rozwoju Jakdojade - mam nadzieję, że wkrótce tę funkcjonalność wprowadzimy w kolejnych miejscowościach.
Jak to działa? Po wybraniu trasy przejazdu w prawym górnym rogu pojawi się sugerowana cena biletu, ustalana w zależności od czasu przejazdu na wybranej trasie. Ale w menu wyboru biletu dostępne mamy wszystkie bilety - 20-minutowe, 75-minutowe, 90 minutowe oraz dobowe, 3-dniowe czy grupowe. Płatności za bilety do wyboru są dwie, a mianowicie, albo podpinamy kartę płatniczą albo korzystamy przy tym z BLIK-a. Osobna zakładka z wszystkimi biletami dostępna jest też z poziomu głównego menu.
Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK:
Korzystanie z BLIKA to najwygodniejszy sposób płacenia w aplikacjach mobilnych oraz w internecie. Twórcy Jakdojade doskonale rozumieją oczekiwania swoich użytkowników, dlatego od razu zdecydowali się na udostępnienie BLIKA. To daje klientom możliwość kupienia biletów szybko, sprawnie i bezpiecznie.
Dla przypomnienia napiszę, że od zeszłego roku właścicielem Jak dojadę jest Onet. Obecnie z aplikacji na iOS i Androida korzysta codziennie około pół miliona użytkowników dziennie, a miesięcznie na wszystkich platformach (dostępna jest też wersja przeglądarkowa Jak dojadę) ponad 3 miliony.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu