VOD

Enigmatyczny i intensywny zwiastun oraz data premiery serialu "Rojst" od Showmax

KK
Konrad Kozłowski
3

Showmax zaprezentował pierwszy zwiastun swojego nowego serialu oryginalnego pt. "Rojst". Widzimy w nim najważniejszych członków obsady, a także poznaliśmy datę premiery - to jeszcze przed końcem wakacji!

"Rojst" zadebiutuje na Showmax za około miesiąc - data premiery została wyznaczona na 19 sierpnia, ale do tego momentu z pewnością doczekamy się więcej materiałów promocyjnych. O czym będzie opowiadać serial? Już przypominam: „Rojst” przeniesie nas w lata ’80. Głównym bohaterem będzie Piotr Zarzycki, młody dziennikarz, który jest synem wysoko postawionego działacza partyjnego.

serial Rojst na Showmax

Na przekór wszystkim rozpoczyna własne dziennikarskie śledztwo dotyczące powiązań pomiędzy morderstwem młodej prostytutki i komunistycznego działacza oraz samobójstwa popełnionego przez parę nastolatków, zaraz po tym jak pojawia się  w niewielkim mieście na południowym zachodzie Polski. Tam w lokalnej gazecie pracuje Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), który opisuje wspomniane morderstwo. Im bardziej stara się dociec prawdy, tym bardziej grzęźnie w tytułowym bagnie.

W zaprezentowanym zwiastunie "Rojst" mamy już okazję zobaczyć Andrzeja Seweryna, Zofię Wichłacz, Dawida Ogrodnika, Agnieszkę Żulewską i Magdalenę Walach. Na tę chwilę zwiastun jest tylko dostępny w serwisie Showmax. Trudno powiedzieć czy i kiedy zostanie opublikowany na YouTube lub Facebooku.

serial Rojst na Showmax

Nie będę ukrywał, że wobec "Rojst" mam naprawdę wygórowane oczekiwania. Cała ekipa - twórcy i obsada - obiecują naprawdę wiele, a Showmax po prostu potrzebuje w tym momencie bardzo silnego uderzenia. Produkcja, która zrówna serwis z takimi stacjami jak Canal+ ("Belfer" i "Kruk") czy HBO ("Pakt", "Wataha") oraz AXN ("Znaki") i TVN ("Pułapka") może się okazać bardzo pomocna w momencie, gdy rynek usług VOD jest zapełniony po brzegi, a widzowie czują delikatny przesyt mnogością serwisów. Inną sprawą jest, że dobrych polskich produkcji nigdy zbyt wiele - z przyjemnością ogląda się rodzime seriale, które można szczerze polecić nawet widzom zza granicy (nie) będącym zainteresowanymi naszym krajem, kulturą i historią.

Aktualizacja: Showmax udostępnił zwiastun na YouTube

https://youtu.be/lFeMnOBcf60

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu