10

Zrób sobie ankietę – webankieta.pl

Webankieta.pl to serwis dzięki któremu możemy przeprowadzić prostą ankietę lub złożone badania opinii. Nie jestem specjalnym zwolennikiem ankiet/badań opini w Internecie ale wierzę, że funkcjonalność taka jest doceniana przez wielu posiadaczy stron internetowych. Funkcjonalność jaką oferuje webankieta.pl jest bardzo prosta i zawiera się w trzech krokach : stworzenia ankiety, opublikowania jej oraz analizie wyników. Wszystkie […]

Webankieta.pl to serwis dzięki któremu możemy przeprowadzić prostą ankietę lub złożone badania opinii. Nie jestem specjalnym zwolennikiem ankiet/badań opini w Internecie ale wierzę, że funkcjonalność taka jest doceniana przez wielu posiadaczy stron internetowych.

Funkcjonalność jaką oferuje webankieta.pl jest bardzo prosta i zawiera się w trzech krokach : stworzenia ankiety, opublikowania jej oraz analizie wyników. Wszystkie te elementy dostarcza nam serwis. Mamy do wyboru kilka rodzajów ankiet, możemy zapisywać je jako wzory do późniejszego wykorzystania. Serwis oferuje dość rozbudowane narzędzia analizujące wyniki ankiety itp. Jednym słowem jest to dobrze odrobiona praca domowa z zakresu budowania ankiet.

Webankieta.pl mimo iż wyglądem jednoznacznie kojarzy się z trendem web 2.0 nie zawiera jego podstawowych cech. Nie mam interakcji między użytkownikami, nie ma treści tworzonych przez użytkowników. Co więcej tematyka ankiet w Internecie jest już dość „oklepana” bo istnieją już serwisy oferujące ankiety -chociażby takie jak sonda.pl, większość systemów CMS ma własny narzędzia do tworzenia ankiet, istnieje dużo gotowych skryptów które tworzą ankiety na naszych stronach itd.

Serwis webankieta.pl na pewno wyróżnia się na tle innych bardzo gustowną (oczywiście moim zdaniem) grafiką, zastosowaniem nowoczesnych trendów – ciekawymi narzędziami do tworzenia i analizy wyników badań. Warto też dodać iż autor serwisu dość solidnie przygotował wszystkie ważne elementy serwisu o których wiele osób uruchamiając nową stronę zapomina – są to takie rzeczy jak regulamin, faq, przewodnik, blog informacyjny itp. Osobiście przykładam dużą uwagę do tych elementów ponieważ świadczą one często o tym na ile poważnie autor traktuje swój serwisu i swoich użytkowników.

Pytanie czy to wszystko wystarczy, aby serwis ten stał się popularny – na pewno będzie to dobre narzędzie realizujące bardzo wąską funkcje. Wydaje mi się iż autorzy powinni pomyśleć nad dodanie funkcjonalności która na bazie ankiet oferuje coś więcej coś co będzie powodować iż serwis ten nie będzie jedynie narzędziem.

Autorom życzę powodzenia i tysięcy ankiet.