14

Zorganizuja swój ślub z sluber.pl

Bardzo ciekawy polski startup o nazwie sluber.pl właśnie przedstawił się w polskim internecie. Śluber (bo tak nazywa się serwis) jest jeszcze w wersji testowej ale z tego co widać jest to bardzo dobrze wykonany i przemyślany serwis. Czy tak naprawdę jest śluber? – jest to zestaw narzędzi pomagających nam zorganizować nasz ślub – a każdy […]


Bardzo ciekawy polski startup o nazwie sluber.pl właśnie przedstawił się w polskim internecie. Śluber (bo tak nazywa się serwis) jest jeszcze w wersji testowej ale z tego co widać jest to bardzo dobrze wykonany i przemyślany serwis.

Czy tak naprawdę jest śluber? – jest to zestaw narzędzi pomagających nam zorganizować nasz ślub – a każdy kto już przez tą ceremonię przechodził dobrze wie ile przy ślubie i weselu jest spraw organizacyjnych (o których nie miało się wcześniej pojęcia).


Strona naszego ślubu

Tak więc w sluberze znajdziemy w tej chwili (ponieważ autorzy zapowiadają dodanie kolejnych narzędzi), narzędzia:

  • pomagające nam wysyłać i kontrolować status zaproszeń na ślub i na wesele
  • pozwalające budować listę prezentów (bardzo przydatne)
  • pomagające w zarządzaniu finansami związanymi z weselem i ślubem (dobrze, że kiedyś nie było takiej strony bo wiedział bym ile tak naprawdę wydałem)
  • organizujące naszą listę To Do spraw związanych z weselem
  • wreszcie budujące naszą weselną stronę, która znajdzie się w domenie .sluber.pl (przykładowa strona mojego testowego ślubu)


Lista spraw do załatwienia

Autorzy piszą, że serwis będzie dostępny za darmo i szczerze przyznam, że lekko mnie to zaskoczyło. Ślub i wesele są takimi momentami, w których zawsze wydaje się dość sporą sumę pieniędzy. Gdyby do tej sumy miała dojść opłata powiedzmy 50-100 PLN myślę, że mało która młoda para by się zawahała – oczywiście mówię o sytuacji, w której serwis będzie już dobrze znany i w pełni funkcjonalny.

Brak opłat w serwisie jest dla mnie tym bardziej dziwny, że przecież „cykl” bycia użytkownikiem takiego serwisu jest stosunkowo krótki. (kilka miesięcy przed wesele, i może kilka tygodni po weselu jeśli zostaną dodane funkcjonalności związane z filmami, galeriami itp).

Jeśli nie płatny dostęp – to możliwością pozyskania przychodów są na przykład umowy ze sklepami internetowymi, studiami fotograficznymi, domami weselnymi itp. Jest to jednak dość skomplikowany model biznesowy w porównaniu do jednorazowej opłaty.

Informacja o serwisie znaleziona na blip.pl