24

Znamy już oficjalne ceny nowego Nexusa 4 oraz dwóch tabletów od Google. Nie jest drogo!

Dokonało się! Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Google dosłownie przed chwilą zaprezentowało swoją Nexusową „rodzinkę”, a więc nowego smartfona oraz dwa tablety. Czym gigant z Mountain View postanowił nas uraczyć i ile będziemy musieli na to wydać? Wiadomość od Google skomentować można krótko: bez większych niespodzianek. Oto dostajemy nowego smartfona, Nexusa 4, oraz dwa tablety, Nexusa […]

Dokonało się! Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Google dosłownie przed chwilą zaprezentowało swoją Nexusową „rodzinkę”, a więc nowego smartfona oraz dwa tablety. Czym gigant z Mountain View postanowił nas uraczyć i ile będziemy musieli na to wydać?

Wiadomość od Google skomentować można krótko: bez większych niespodzianek. Oto dostajemy nowego smartfona, Nexusa 4, oraz dwa tablety, Nexusa 7 i 10. Jeżeli chodzi o telefon, to chyba wszystkie zapowiedzi się sprawdziły, urządzenie zostało wyprodukowane przez LG, ma 4-rdzeniowy procesor i ekran 4,7 cala. Z kolei Nexus 7 dostał HSPA+ oraz nowy model z 32GB pamięci. Oczywiście nie zabrakło zapowiadanego od dłuższego czasu Nexusa 10, czyli większego brata poprzedniego tabletu. Nowy, duży Nexus ma rozdzielczość 2560 -1600 (300ppi) i ma działać na baterii przez przynajmniej 9 godzin pracy.

Ceny? Za 8GB Nexusa 4 trzeba będzie zapłacić 299$, za 16GB 349 dolarów. Za Nexusa 7 z 16GB dyskiem 199 dolarów za 32GB 249 dolarów (z HSPA+ 299 dolarów). Nexus 10 z kolei to wydatek 399 dolarów za 16GB i 499 dolarów za 32GB. Urządzenia mają być dostępne od listopada w Google Play, oczywiście nie w Polsce.

Wszystkie te urządzenia będą działać pod kontrolą nowego Androida 4.2, który przynosi kilka ciekawych funkcji. Przede wszystkim, dla Nexusa 10 będzie to możliwość dzielenia tabletu na wiele kont użytkowników, dzięki czemu tablet ten ma stać się urządzeniem dla całej rodziny. Ale oprócz tego w Androidzie 4.2 ma znaleźć się Google Now czy Photo Sphere, umożliwiające robienie 360 stopniowych panoram. Co więcej, już wkrótce mieszkańcy Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Kanady i Australii będą mogli cieszyć się możliwością kupowania filmów poprzez Google Play, a muzyka trafi do Niemiec, Włoch, Francji i Hiszpanii.


http://youtu.be/pHuoDqcIyqk
Trudno być szczególnie zaskoczonym, jeżeli chodzi o to, co zaprezentował Google, gdyż informacje o tym krążyły w sieci od dość dawna, a samo Google raczej nie starało się zatrzymać ich w tajemnicy. Jednak bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie ceny. Z jednej strony obniżka Nexusa 7, z drugiej niewysoka cena Nexusa 4. 349 dolarów za smartfona z wyższej półki to naprawdę dobra okazja. Ciekawe, czy sprzęt od LG przypadnie do gustu klientom.

Chyba pora przygotować karty kredytowe:)

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.