No i mam kolejny polski startup czyli potyczki.pl. W serwisie tym możemy zmierzyć się na argumenty w stworzonej przez nas potyczce. Czyli możemy np: rozpocząć potyczkę na temat, które monitory są lepsze LCD czy CRT. Każdy użytkownik może dołączyć się do potyczki głosując na jedną z opcji oraz podając argumenty za wybraną opcją. Oprócz argumentów, możemy też tworzyć kontr argumenty do argumentów z opcji przeciwnej.
Potyczki!

Serwis oferuje trzy rodzaje potyczek : otwartą, pojedynek oraz król. Wszystkie te rodzaje różnią sie między sobą sposobem prowadzenia potyczki, wybraniem zwycięzcy i przydzieleniem punktów za argumenty.
Serwis został od początku wyposażony w RSS dla każdej z potyczek, oraz dodatki umożliwiające umieszczenie informacji o naszej potyczce na blogu lub naszej stronie www.
Przykład widgetu z informacją o konkretnej potyczce
Jeśli chodzi o sam wygląd serwisu to wymaga on jeszcze trochę pracy, na głównej stronie wyeksponowane jest nieco za dużo tagów (które w tym przypadku chyba nie są kluczowe), zamiast listy z ostatnimi czy też najbardziej popularnymi potyczkami.
Sam pomysł na serwis jest dość ciekawy (chociaż pewnie też gdzieś na świecie istnieje pierwowzór – co jednak nie jest ważne), wprowadza on nieco inną formę dyskusji i argumentacji swoich racji.
Mam jednak wątpliwości czy serwis ten będzie w stanie zdobyć dużą popularność (oczywiście pytanie co w Polsce oznacza zwrot „duża popularność) – wprawdzie pomysł jest ciekawy, jednak specyfika użytkowników którzy chcą poświecić trochę czasu w zabawę i rywalizację na argumenty może być pewnym problemem. Problem ten może rozwiązać duży partner taki jak np pino.pl – wspomniałem o pino dlatego, że na serwisie tym na stałe „zamontowana” jest reklama właśnie tego serwisu.
Czyżby było to nowe dziecko „twórczy” autorów pino, lub serwis ten powstał na ich zlecenie?
Więcej z kategorii Polska:
- Allegro oferuje 5 darmowych dostaw - rusza promocja "Smart! na start"
- Oczyszczacze powietrza Vestfrost w Polsce. Niewygórowane ceny i sterowanie aplikacją
- To był fatalny rok w edukacji. Tylko 5% nauczycieli było przygotowanych do zdalnego nauczania
- Dying Light 2: chaos produkcyjny i CEO "zapatrzony" w CD Projekt - tak wygląda praca w Techland?
- Rząd chce do 2028 roku wymienić 80% liczników energii na inteligentne ze zdalnym odczytem