12

Zdrowe web 2.0 – homeopatiaok.pl.

Serwis www.homeopatiaok.pl to serwis społecznościowy poruszający zagadnienia związane z homeopatą. Wprawdzie w serwisie mamy elementy takie jak czytelnia – gdzie artykuły z tego co zgaduje redagowane będą przez twórców serwisu ale mamy też blogi, forum oraz możliwość zapraszania innych użytkowników i tworzenia w ten sposób sieci znajomych. Powiem szczerze, że podoba mi się ten serwis […]

Serwis www.homeopatiaok.pl to serwis społecznościowy poruszający zagadnienia związane z homeopatą. Wprawdzie w serwisie mamy elementy takie jak czytelnia – gdzie artykuły z tego co zgaduje redagowane będą przez twórców serwisu ale mamy też blogi, forum oraz możliwość zapraszania innych użytkowników i tworzenia w ten sposób sieci znajomych.

Powiem szczerze, że podoba mi się ten serwis – zrobiony jest dość ciekawie, funkcjonalność jak na początku jest wystarczająca a tematyka jak najbardziej nadaje się na to aby współgrać i tworzyć wokół niej społeczność. Jeśli nie mylę się zgadując, że artykuły w czytelni będą redagowane a nie tworzone przez użytkowników to zyskujemy również więcej zaufania do serwisu (wszędzie tam gdzie jest mowa o leczeniu czy lekarstwach nie wyobrażam sobie społecznych artykułów – mogą one być po prostu niebezpieczne dla zdrowia).

Serwisy tego typu co homeopatiaok.pl.czy kindi.pl stają jednak przed dużym wyzwaniem jakim jest konkurencja z forami i obecnymi już na rynku serwisami o podobnej tematyce. Co gorsza dla naszych starterów serwisy te mają przeważnie bardzo lojalną społeczność która skupiona wokół zagadnienia takiego jak zdrowie czy dziecko integruje się bardzo silnie i rzadko decyduje się na rozstanie z znajomą grupą na rzecz nowego serwisu.