Konsole

Wyciekły zdjęcia prototypu PlayStation 5. Czy tak będzie wyglądać nowa konsola Sony?

PW
Paweł Winiarski
74

Stworzenie mocniejszych wersji konsol zmieniło trochę świat konsol, ale musimy się do tego przyzwyczaić i pewnie tak samo będzie w kolejnej ich generacji. Tymczasem pojawia się coraz więcej plotek dotyczących PlayStation 5. A teraz jeszcze to zdjęcie prototypu, w dodatku ze specyfikacją.

Kilka dni temu Kamil pisał o przeciekach dotyczących PlayStation 5, wspierając się amatorskimi renderami, które latają po sieci od zawsze - i w sumie sam już nie wiem który pokazuje jaką wersję PlayStation. Tymczasem na jednym z rosyjskojęzycznych serwisów pojawił się rzekomy wyciek prototypu konsoli PlayStation 5. Czy raczej PlayStation V, bo ten sam serwis twierdzi, że Sony porzuci klasyczne nazewnictwo i skorzysta tym razem cyfry rzymskiej. W sumie niegłupio, V oznaczałoby też przecież zwycięstwo. A o to na pewno będzie chodzić Sony w kolejnej generacji konsol.

Nękam się niejasnymi wątpliwościami ... chociaż to nasza ukochana Rosetted! Dlaczego miałaby kłamać? ;)

- tak przetłumaczył jeden z komentarzy pod wpisem Google Translate.

I ja w sumie też nękam się niejasnymi wątpliwościami (zapisuję sobie to powiedzenie!), bo ciężko mi uwierzyć, żeby Sony na tym etapie nie dopilnowało prototypu swojego nowego - patrząc na zarobki z rynku konsol- najważniejszego z nadchodzących urządzeń.

Konsola miałaby otrzymać ośmiordzeniowy układ Ryzen Zen+ oraz procesor graficzny z architekturą Vega. RAM to natomiast GDDR6. Nowa konsola ma pozwolić na rozgrywkę w rozdzielczości 4K w 60 klatkach animacji na sekundę.

Osoba, która podesłała zdjęcia do serwisu twierdzi, że aktualnie sprzęt działa w trybie bootloadera, ale ma obraz oprogramowania układowego, które próbuje zainstalować.

Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli to nie fejk, pokazuje prototyp i finalnie sprzęt może wyglądać zupełnie inaczej.

Jeśli chcecie natomiast zobaczyć nową, istniejącą konsolę Sony - zapraszam na materiał o PlayStation Classic. Mamy tę retro konsolę od tygodnia i przygotowaliśmy wyczerpujący materiał na jej temat:

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot