75

Wyciekły zdjęcia prototypu PlayStation 5. Czy tak będzie wyglądać nowa konsola Sony?

Stworzenie mocniejszych wersji konsol zmieniło trochę świat konsol, ale musimy się do tego przyzwyczaić i pewnie tak samo będzie w kolejnej ich generacji. Tymczasem pojawia się coraz więcej plotek dotyczących PlayStation 5. A teraz jeszcze to zdjęcie prototypu, w dodatku ze specyfikacją.

Kilka dni temu Kamil pisał o przeciekach dotyczących PlayStation 5, wspierając się amatorskimi renderami, które latają po sieci od zawsze – i w sumie sam już nie wiem który pokazuje jaką wersję PlayStation. Tymczasem na jednym z rosyjskojęzycznych serwisów pojawił się rzekomy wyciek prototypu konsoli PlayStation 5. Czy raczej PlayStation V, bo ten sam serwis twierdzi, że Sony porzuci klasyczne nazewnictwo i skorzysta tym razem cyfry rzymskiej. W sumie niegłupio, V oznaczałoby też przecież zwycięstwo. A o to na pewno będzie chodzić Sony w kolejnej generacji konsol.

Nękam się niejasnymi wątpliwościami … chociaż to nasza ukochana Rosetted! Dlaczego miałaby kłamać? ;)

– tak przetłumaczył jeden z komentarzy pod wpisem Google Translate.

I ja w sumie też nękam się niejasnymi wątpliwościami (zapisuję sobie to powiedzenie!), bo ciężko mi uwierzyć, żeby Sony na tym etapie nie dopilnowało prototypu swojego nowego – patrząc na zarobki z rynku konsol- najważniejszego z nadchodzących urządzeń.

Konsola miałaby otrzymać ośmiordzeniowy układ Ryzen Zen+ oraz procesor graficzny z architekturą Vega. RAM to natomiast GDDR6. Nowa konsola ma pozwolić na rozgrywkę w rozdzielczości 4K w 60 klatkach animacji na sekundę.

Osoba, która podesłała zdjęcia do serwisu twierdzi, że aktualnie sprzęt działa w trybie bootloadera, ale ma obraz oprogramowania układowego, które próbuje zainstalować.

Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli to nie fejk, pokazuje prototyp i finalnie sprzęt może wyglądać zupełnie inaczej.

Jeśli chcecie natomiast zobaczyć nową, istniejącą konsolę Sony – zapraszam na materiał o PlayStation Classic. Mamy tę retro konsolę od tygodnia i przygotowaliśmy wyczerpujący materiał na jej temat:

źródło