Twitter

Zdjęcia i linki nie będą wliczane do limitu znaków na Twitterze [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
0

Już od dłuższego czasu mówi się o zmianach na Twitterze, które umożliwiłyby użytkownikom publikowanie dłuższych postów. W końcu poznaliśmy konkrety.

Zdjęcia i linki niewliczane do limitu znaków na Twitterze

Jak donosi Bloomberg, Twitter ma niebawem przestać wliczać linki i obrazki do limitu znaków. To oznacza, że użytkownicy będą mieli większe możliwości podczas tworzenia nowych postów. To duża zmiana, bo obecnie linki w najlepszym przypadku pochłaniają nam ok. 23 znaków, a obrazki - jeszcze więcej. Tym sposobem ilość miejsca na treść posta jest znacząco ograniczana. Twitter ma to zmienić. W ciągu dwóch najbliższych tygodni ma zostać wdrożony nowy model.

O zmianach w postach na Twitterze mówi się już od jakiegoś czasu. Wcześniej serwis miał całkowicie znieść ograniczenie długości postów, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Milion uwolnionych gamertagów

Microsoft robi porządki na Xbox Live. Już w najbliższą środę od 18:00 na 24 godziny uwolniony zostanie aż milion wykorzystanych wcześniej w jakiś sposób gamertagów. Możliwości na tym polu są ogromne, więc każdy, kto szuka bardziej prostego i rozpoznawalnego gamertaga, z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto jednak zaznaczyć, że tylko pierwsza zmiana nazwy naszego profilu jest bezpłatna. Potem będziecie musieli za to zapłacić 10 dolarów.

Ruszają testy Pokemon GO

Amerykanie mogą już zapisywać się na testy Pokemon GO - wykorzystującej technologię rozszerzonej rzeczywistości gry, w której wcielimy się w trenera Pokemonów. Rozwijany przez Niantic projekt ma być dostępny na Androida oraz iOS. Daty premiery stabilnej wersji nie znamy, a tym samym nie wiadomo, jak długo będą trwały testy beta. Aktualnie mieszkańcy innych krajów niestety nie mogą się do nich jeszcze zapisać.

YouTube na iOS obsłuży Cardboarda

Aplikacja YouTube dla iOS jest teraz w stanie współpracować z kartonowymi goglami wirtualnej rzeczywistości - Cardboardem. Użytkownicy znajdą w interfejsie programu stosowną ikonkę do aktywacji trybu VR. W ten sposób możliwe jest oglądanie materiałów 360, a także wszystkich innych klipów, które będą wyświetlane jako wielki ekran w wirtualnym pomieszczeniu. Nową wersję YT znajdziecie oczywiście w AppStore.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu