18

Zbliżają się święta, to chyba najlepsza pora na premierę Google Zakupy w Polsce

O starcie tej usługi pisałem Wam już ponad rok temu – Google Zakupy – To będzie prawdziwy koniec porównywarek cen. Jakoś nie zauważyłem w tym czasie zdecydowanych ruchów polskich porównywarek, być może wynikało to z powątpiewania w uruchomienie jej w Polsce w najbliższym czasie. Okazuje się, że może to nastąpić dużo wcześniej niż przypuszczamy. Mariusz Brandt […]

O starcie tej usługi pisałem Wam już ponad rok temu – Google Zakupy – To będzie prawdziwy koniec porównywarek cen. Jakoś nie zauważyłem w tym czasie zdecydowanych ruchów polskich porównywarek, być może wynikało to z powątpiewania w uruchomienie jej w Polsce w najbliższym czasie.

Okazuje się, że może to nastąpić dużo wcześniej niż przypuszczamy. Mariusz Brandt podesłał nam linka do wpisu z końca wakacji na Silesia SEM, gdzie możemy zapoznać się ze zrzutami ekranu zgromadzonymi od polskich użytkowników, którzy natrafili w swoich wynikach wyszukiwania na oferty z konkretnych polskich sklepów, opatrzonych opisem Zakupy Google.

nor

Wygląda na to, że są już polskie sklepy, którym udało się już zapisać do usługi Merchant Center, o której wspominałem w poprzednim wpisie, a była udostępniona wtedy tylko na terytorium USA.

Na tę chwilę testy nowej usługi będą prowadzone w USA, na jesień ma zostać ostatecznie uruchomiona. Aby dołączyć do Google Zakupy, wystarczy założyć konto sklepu na stronie: Merchant Center no i oczywiście mieć w posiadaniu konto AdWords do generowania i opłacania kampanii w Google.

Teraz Google testowo puszcza te oferty u losowo wybranych użytkowników w Polsce.

google

Oznacza to najwyraźniej, że lada dzień ujrzymy oferty Google Zakupy już wszyscy w swoich wynikach wyszukiwania. Zakładka „Zakupy” już czeka w polskiej wersji Google, na razie pusta, ale święta już blisko…:)

sklepy