Aplikacje webowe

Bookmark It - świetny dodatek do Chrome, dzięki któremu dodasz zakładki w filmach na YouTube

Grzegorz Ułan
Bookmark It - świetny dodatek do Chrome, dzięki któremu dodasz zakładki w filmach na YouTube
9

W połowie czerwca dzieliłem się z Wami nowym dodatkiem do przeglądarek autorstwa polskich programistów - Handonboard.com, która zapisuje ulubione filmy z serwisów erotycznych, skrywając je przed światem. Dziś trafiłem na bardziej funkcjonalne rozszerzenie do YouTube - Bookmark It.

Bookmark It, podobnie jak Handonboard.com pozwala na stworzenie konta i synchronizację zapisanych filmów na YouTube, ale ma też ciekawą opcję dodawania notatek czy zakładek na oglądanych filmach.

Wystarczy podczas oglądania filmu w miejscu, do którego będziemy chcieli wrócić w przyszłości wcisnąć na klawiaturze „b”, po czym pojawi się w tym fragmencie zakładka, którą możemy opisać i zatwierdzić enterem.

Możemy dodać wiele takich zakładek do jednego filmu, i wszystkie te zakładki czy notatki będą zgrupowane w rozszerzeniu pod jedną pozycją. Tak więc nie robi się nam bałagan i pomieszanie z poplątaniem z chwilą dodawania kolejnych zakładek w innych filmach.

Z pozycji rozszerzenia możemy później wchodzić w interesująca nas fragmenty filmu, bez konieczności szukania ich przez cały film.

Twórcy rozszerzenia nie zbierają żadnych informacji marketingowych związanych z naszym kontem oraz nie wyświetlają własnych reklam. Przechowują jedynie nasze imię i nazwisko i adres email w celu synchronizacji zakładek na różnych urządzeniach - na każdym z nich logujemy się do rozszerzenia kontem Google.

Możliwe jest zakupienie płatnej wersji, dzięki której uzyskacie między innymi dostęp do aplikacji mobilnej na Androida czy zmianę kolorów zakładek i notatek. Wkrótce ma pojawić się wtyczka Bookmark It do Firefoksa.

Rozszerzenie przyda się na pewno do zapisywania ulubionych fragmentów, ale też przy dłuższych filmach, których nie możemy zobaczyć w całości, kiedy to możemy dodać zakładkę we fragmencie, w którym skończyliśmy oglądać, by wrócić później bez konieczności przewijania.

Źródło: Product Hunt

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu