14

Zadajpytanie – konkurencja z zamkniętymi oczami.

Wczoraj z wielki hukiem ruszył konkurencyjny dla pytamy.pl serwis pod nazwą zadajpytanie.pl. Dlaczego napisałem że ruszył z hukiem ? – Dlatego, iż uruchomieniu serwisu towarzyszyła konferencja prasowa. Na konferencje zostali zaproszeni dziennikarze z najbardziej poczytnych gazet i portali w Polsce (np. z gazeta.pl). Czy konferencja przyniosła jakiś skutek ? Na gazecie pojawiła się informacja o […]

Wczoraj z wielki hukiem ruszył konkurencyjny dla pytamy.pl serwis pod nazwą zadajpytanie.pl. Dlaczego napisałem że ruszył z hukiem ? – Dlatego, iż uruchomieniu serwisu towarzyszyła konferencja prasowa. Na konferencje zostali zaproszeni dziennikarze z najbardziej poczytnych gazet i portali w Polsce (np. z gazeta.pl).

Czy konferencja przyniosła jakiś skutek ? Na gazecie pojawiła się informacja o serwisach typu pytamy.pl. Dziennikarz z gazety zachował się bardzo fair dzwoniąc również do mnie i pytając się o informacje na temat pytamy.pl. Informacja, która pojawiła się na gazecie znajduje się tutaj.

Niestety autorzy „dyrektorzy” konkurencyjnego serwisu w swoich notkach prasowych dla innych serwisów podają nieprawdziwe informacje (z premedytacją ?) jakoby byli oni pierwszym tego typu portalem w Polsce.

Myślę iż twórcy tego serwisu powinni szybko zmienić agencję PR która zatrudniają – ponieważ Internet ma to do siebie że nic tu się nie ukryje – a naciągane fakty zawsze są weryfikowane i odbiją się tzw. czkawką.

Kilka faktów na temat nowego serwisu.

Mają doświadczenie
Serwis wywodzi się z serwisu odpowiedz.pl – który to był miejsce gdzie młodzież gimnazjalna i licealna szukała pomocy w rozwiązywaniu szkolnych zadań.

Mają misje „Naszą misją jest wprowadzenie w naszym kraju kultury społeczeństwa informacyjnego poprzez
tworzenie najpotężniejszej platformy wymiany wiedzy w Polsce”

Mają cele
Cel który postawiła sobie firma to zdobycie 5,000,000 użytkowników przez 3 lata (!!)

Mają model biznesowy„W przyszłości za odpowiedzi na niektóre pytania zostaną wprowadzone opłaty, a firma będzie od tego pobierać prowizje”

Niestety więcej na temat tego serwisu nie mogę napisać, ponieważ nie był bym obiektywny.

Bardzo ciekawy jestem jak ten serwis zostanie przyjęty przez użytkowników i jak wypada w porównaniu do niego pytamy.pl ?