15

Zabawna historia ukradzionego komputera (video)

Przezabawna historia ukradzionego komputera i jego odnalezienia po niemal dwóch lata. Osoba, której skradziono sprzęt opowiada po kolei jak doszła do nowego posiadacza swojego komputera i krok po kroku ujawniła jego pełne dane po to aby pomóc policji zidentyfikować potencjalnego złodzieja. Wszystko zaczęło się od klasycznego włamania, później prób zlokalizowania sprzętu na aukcjach i w […]

Przezabawna historia ukradzionego komputera i jego odnalezienia po niemal dwóch lata. Osoba, której skradziono sprzęt opowiada po kolei jak doszła do nowego posiadacza swojego komputera i krok po kroku ujawniła jego pełne dane po to aby pomóc policji zidentyfikować potencjalnego złodzieja.

Wszystko zaczęło się od klasycznego włamania, później prób zlokalizowania sprzętu na aukcjach i w serwisach z ogłoszeniami a skończyło na nagłym pojawieniu się komputera w sieci.


Potem było już prosto, połączenie SSH z własną stacją – wyciągnięcie zdjęć podejrzanego, data urodzenia, adresu email z cookies i na koniec keylogger czyli program który zapisuje każdy tekst jaki wprowadzamy poprzez klawiaturę. Polecam obejrzeć materiał – uśmiałem się przednio.