2

YouTube dla konsol Xbox ze wsparciem HDR dostępny. Teraz czekamy na PS5

Trochę przyszło nam na to poczekać, ale YouTube na konsolach Microsoftu nareszcie doczekał się wsparcia HDR.

Aplikacje VOD na konsolach to w teorii tylko dodatek. Z mojego doświadczenia wynika, że to jednak bardzo istotny dodatek. Sam chętnie uruchamiam multimedia na konsoli, a ostatnio Paweł zachwalając pilot do PlayStation 5 także wspominał, że nie odpala już Netflixa na irytującym Android TV, skoro może to zrobić wygodniej i bezproblemowo na konsoli. Dlatego mimo że nie jest to główna funkcja konsol, to zdecydowanie jest tą, której warto poświęcić więcej uwagi. I nareszcie twórcy oprogramowania zrównują funkcjonalności z innymi urządzeniami, dodając brakujące funkcje.

youtube

YouTube dla konsoli Xbox nareszcie z obsługą HDR

W 2021 nareszcie doczekaliśmy się wsparcia HDR w YouTube dla całej rodziny konsol Microsoftu. Nie dotyczy to wyłącznie najnowszych Xbox Series X oraz Xbox Series S, ale także starszych urządzeń: Xbox One S oraz Xbox One X. Naturalnie wsparcie w konsoli i oprogramowaniu to jedno, ale do poprawnego działania niezbędny jest też odpowiedni ekran, który wspiera tę technologię.

Co ciekawe — konkurencja wciąż każe na siebie czekać. YouTube na PS5 jest, ale wsparcia dla HDR tam nie uświadczymy. Jest to o tyle zabawne, że od kilkunastu miesięcy takowe było oferowane w poprzedniej generacji konsol. Tak, oczy Was nie myliły, na PlayStation 4 aplikacja YouTube od 2019 roku wspiera HDR, na stosowną aktualizację dla PlayStation 5 wciąż musimy czekać.

Czekam na dzień, w którym każda aplikacja VOD – niezależnie od platformy – będzie oferowała dokładnie te same możliwości

Bardzo fajna i potrzebna zmiana – zwłaszcza w kontekście cały czas widocznych różnic. Może YouTube nie jest pierwszą platformą w której zależy mi na HDR i wsparciu najnowocześniejszych technologii dźwięku. Dlatego też zamiast oglądać Apple TV na telewizorze, uruchamiam go na konsoli, gdzie potrafi więcej. To drobnostki, szczegóły, ale skoro można lepiej i ładniej, to dlaczego z tego nie skorzystać?

Źródło