1

Youtube rozwija skrzydła w 9 krajach.

Podczas dzisiejszej konferencji „Google Press Day 2007” jednym z tematów był Youtube. Zapowiadane wcześniej udostępnienie serwisu w innych językach stało się faktem – youtube zostął uruchomiony w 9 krajach a są to Brazylia, Francja, Irlandia, Włochy, Japonia, Holandia, Hiszpania, Anglia i Polska (hura?) Youtube na konferencji Youtube systematycznie podpisuje umowy z dostawcami treści w krajach […]


Podczas dzisiejszej konferencji „Google Press Day 2007” jednym z tematów był Youtube.

Zapowiadane wcześniej udostępnienie serwisu w innych językach stało się faktem – youtube zostął uruchomiony w 9 krajach a są to Brazylia, Francja, Irlandia, Włochy, Japonia, Holandia, Hiszpania, Anglia i Polska (hura?)


Youtube na konferencji


Youtube systematycznie podpisuje umowy z dostawcami treści w krajach w których uruchomił swoją zlokalizowaną wersję serwisu. I tak na przykład w Polsce umowy podpisane zostały z TVP, Bankier.pl, Kayah oraz Polityka.

Twórcy Youtube przedstawili podczas konferencji ich plany na przyszłość serwisu a są to :

  • Ekspansja – chcieli by zlokolizować serwis w 140 krajach (zamiast w 9) – a lokalizacja w ich rozumieniu nie oznacza tylko tłumaczenia ale też dostosowanie wszystkich elementów systemu do konkretnego języka
  • Dostępność – zapewnić dostępność treści dla wielu urządzeń, chcą aby youtube był dostępny zarówno dla komputerów stacjonarnych, przenośnych, telefonów a nawet telewizorów.
  • Serwis – youtube ma być cały czas serwisem prostym w użyciu, co nie oznacza jednak, że będzie on pozbawiony nowych narzędzi i innowacyjnych dodatków.

Jeśli chcecie przeczytać szerszą relacje z Google Press Day 2007 zapraszam na blog Google Blogoscoped