YouTube

Dla kogo jest YouTube Music? Ceny i najlepsze oferty YouTube Music

25

Do Polski wkraczają dwie płatne usługi YouTube Music Premium i YouTube Premium, z których możecie korzystać już od dzisiaj. Pierwsza z nich dedykowana jest fanom muzyki, druga będzie idealną propozycją dla tych, którzy oprócz muzyki regularnie oglądają wideo na YouTube.

YouTube Music w Polsce

Usługa muzyczna YouTube Music nie różni się znacząco od innych serwisów jak Spotify czy Tidal. YouTube Music w darmowej wersji pozwala słuchać muzyki strumieniując ją z sieci, ale odtwarzanie będzie przerywane na rekalmy i nie będziecie mogli zapisać playlist, albumów i pojedynczych utworów do trybu offline na smartfonie czy tablecie. Takie możliwości uzyskacie wybierając YouTube Music Premium, który kosztuje 19,99 zł miesięcznie - wtedy każda z tych funkcji będzie do Waszej dyspozycji, jak również możliwość odtwarzania wideoklipów w formie audio przy zablokowanym ekranie.

Jaka muzyka znajduje się na YouTube Music

Katalog YouTube Music to połączenie oferty licencjonowanej, czyli milionów utworów, które w podobny sposób trafiają do asortymentu Spotify, Tidal czy Apple Music. Ale wartością dodaną i dużym argumentem na korzyść YouTube Music jest budowana przez lata baza teledysków, nagrań z koncertów, występów w różnych programach i wiele innych muzycznych materiałów, których nie ma nigdzie indziej. Niestety, jest to też jednocześnie najbardziej kruchy argument za YouTube Music, bo te wideo mogą zniknąć w każdej chwili, gdy zostaną usunięte z jakichkolwiek powodów z YouTube.

Na czym mogę słuchać YouTube Music?

YouTube Music dostępne jest jako aplikacja na Androida, iOS-a oraz jako web-aplikacja w przeglądarce na komputerach. Interfejs aplikacji podzielony jest na trzy zakładki oraz ekran odtwarzania. Pierwsza z zakładek to strona główna, gdzie znajdziecie wszystkie rekomendowane właśnie Wam playlisty, albumy oraz artystów. Jej zawartość jest personalizowana i zmienia się nawet w ciągu dnia w zależności od Waszych działań i aktywności. Druga zakładka to hotlisty, czyli najpopularniejsze kawałki i listy. Trzecia to oczywiście biblioteka, gdzie znajdziecie wszystkie dodane do ulubionych utwory, playlisty, albumy i wykonawców, a także zapisane offline treści. Układ jest prosty do bólu, co ma być jedną z najważniejszych zalet YouTube Music na tle każdej innej usługi. "Taki był cel" - podsumował prezentację szefujący muzycznej usłudze T. Jay Fowler. Abonenci Google Play Music uzyskują dostęp do YouTube Music i vice versa.

Popisową funkcją YouTube Music jest wyszukiwanie utworów po słowach piosenki - wystarczy, że część tekstu wpiszecie w wyszukiwarkę, a wśród wyników prawie na pewno znajdziecie kawałek, którego szukaliście,

Aplikacja YouTube Music ma trafić do Google Play i App Store jeszcze dziś, najpóźniej jutro rano powinniście móc ją pobrać.

YouTube Premium

YouTube Premium to po przede wszystkim płatny YouTube pozbawiony reklam, ale z możliwością odtwarzania wideo na zablokowanym ekranie oraz opcją pobierania filmów do pamięci smartfonu i tabletu. Dodatkową wartością są uwzględnione w subskrypcji seriale i filmy YouTube Originals, które możecie oglądać od teraz bez dodatkowych opłat - niestety w chwili powstawania tego artykułu, na kilka godzin przed premierą usługi, nie są dostępne ani polskie napisy, ani lektor przy żadnej z pozycji.

Ale to nie wszystko!

YouTube Premium to 3 w 1 - najbardziej opłacalna oferta

W skład YouTube Premium wchodzą także YouTube Music Premium oraz Google Play Music. Wszystkie te trzy usługi kosztują razem 23,99 zł, więc zaledwie 4 złote więcej, niż subskrypcja YouTube Music Premium. W efekcie, to właśnie ta oferta jest najbardziej opłacalna, bo brak reklam, tryb offline i odtwarzanie przy zablokowanym ekranie obejmie wszystkie treści na YouTube, a nie tylko te muzyczne.

Oferty rodzinne i promocja na YouTube Premium

Google przygotowało dla Polakó rodzinną ofertę w przypadku obydwu usług - wtedy dostęp można przydzielić maksymalnie 6 członkom rodziny mieszkającym w jednym domu. W takim wypadku cena przy YouTube Music Premium wzrasta do 29,99 zł, a przy YouTube Premium do 35,99 zł.

Każda osoba, która rozpocznie subskrypcję na przestrzeni najbliższych dwóch tygodni, będzie mogła skorzystać z aż trzymiesięcznego okresu próbnego, za który nie zapłacicie ani złotówki.

Jeśli jesteście abonentami Google Play Music, dostęp do YouTube Music Premium zostanie Wam przyznany automatycznie.

Zdjęcie główne wykonano w Trybunalska City Pub w Lublinie - dziękujemy!

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu