9

Yahoo! uruchamia własną przeglądarkę mobilną z synchronizacją z desktopową!

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz użyłem w tytule dwa wykrzykniki, ale jak jest w nim Yahoo! i jego własna przeglądarka nie mogło zabraknąć i drugiego:). Kiedy Google udostępniało swoją przeglądarkę Chrome w 2008 roku, chyba nawet samo nie przypuszczało, że po czterech latach wyprzedzi nie tylko Firefoxa ale i IE. Jednak Google wchodziło na rynek […]


Nie pamiętam, kiedy ostatni raz użyłem w tytule dwa wykrzykniki, ale jak jest w nim Yahoo! i jego własna przeglądarka nie mogło zabraknąć i drugiego:). Kiedy Google udostępniało swoją przeglądarkę Chrome w 2008 roku, chyba nawet samo nie przypuszczało, że po czterech latach wyprzedzi nie tylko Firefoxa ale i IE.

Jednak Google wchodziło na rynek w dość specyficznej sytuacji, kiedy to Firefox przekonał do siebie tylko określoną grupę użytkowników, jak pamiętam, około 30% i na tym stałym poziomie pozostał. Chrome prawie od samego początku pięło się powoli w górę i nie zatrzymało się do dziś.

Oczywiście nic nowego i lepszego już chyba nie można wymyślić w kwestii przeglądarki na desktopy, jednak Yahoo! uznało, że wiele jest jeszcze do zrobienia w tym temacie na mobilnych urządzeniach. Mamy więc „nową” wizję mobilnego przeglądania stron z synchronizacja z istniejącymi już przeglądarkami na desktopach – Yahoo! Axis

Zasada działania podobna do tej w wykonaniu Google i Chrome. Po zainstalowaniu na mobilnym urządzeniu i zalogowaniu na konto Yahoo! wszystkie przeglądane strony zapisują się w chmurze i możemy kontynuować ich odczytywanie na przeglądarce desktopowej.

W przeglądarce instaluje się jako rozszerzenie, a działa w postaci dolnego paska, który możemy rozwinąć i wybrać swoje pozycje. Są też edytowalne zakładki i strony odłożone do przeczytania na później.

Na tę chwilę możemy pobrać przeglądarkę na iOS oraz rozszerzenia do przeglądarek desktopowych – Firefox, IE oraz Safari. W Chrome wykryto już błąd i na razie nie jest jeszcze dostępne. Zapraszam więc do testowania na pozostałych wiodących przeglądarkach:) – Yahoo Axis!

Aktualizacja
Właśnie udostępniono rozszerzenie, już poprawione, również dla przeglądarki Chrome.