6

Yahoo live – podłącz kamerę i stań się sławny.

Yahoo uruchomiło serwis Yahoo Live – serwis ten to w skrócie miejsce dzięki któremu możemy pokazać światu na żywo co teraz robimy. Podłączamy kamerę internetową – naciskamy magiczny guzik „Go Live” i obserwujemy czy nasz kanał wzbudza zainteresowanie gości serwisu. Oczywiście to nie wszystkie możliwości serwisu – jego głównym zastosowaniem jest możliwość umieszczenia transmisji video […]

Yahoo uruchomiło serwis Yahoo Live – serwis ten to w skrócie miejsce dzięki któremu możemy pokazać światu na żywo co teraz robimy. Podłączamy kamerę internetową – naciskamy magiczny guzik „Go Live” i obserwujemy czy nasz kanał wzbudza zainteresowanie gości serwisu.

Oczywiście to nie wszystkie możliwości serwisu – jego głównym zastosowaniem jest możliwość umieszczenia transmisji video z naszej kamery na różnych stronach internetowych (mamy gotowy kod do wklejenia na stronę). Yahoo przygotowało też od razu API dla swojego serwisu.
Dla wszystkich lubiących pokazywać się w internecie Yahoo Live możemy być miejsce gdzie zaczną swoją karierę – możemy przecież nie wyłączać kamery i zrobić „Big Brothera” z własnego domu. Zastosować yahoo live może być bardzo wiele.

Serwis w chwili obecnej można powiedzieć, że jest już stabilny – początek jednak był trudny po tym jak pojawiło sie pierwszych kilkuset gości Yahoo live nie wytrzymał obciążenia.

Wydaje się, że akurat w tym okresie takie spektakularne klapy jak problemy z wydajnością przy starcie serwisu (zauważone przez duże zagraniczne blogi), nie służą dobrze marce Yahoo.