Mobile

Xiaomi znowu to robi! W tym roku sprzedali już 35 mln smartfonów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Xiaomi znowu to robi! W tym roku sprzedali już 35 mln smartfonów [prasówka]
6

Fenomen Xiaomi jest niesamowity. Firma właśnie pochwaliła się sprzedażą za pierwszą połowę 2015 roku. Wyraźnie widać, że słupki stale rosną, a urządzenia z jej logo rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. A kolejne 6 miesięcy prawdopodobnie będzie jeszcze lepsze. Xiaomi z 35 mln sprzedanych smartfonów...

Fenomen Xiaomi jest niesamowity. Firma właśnie pochwaliła się sprzedażą za pierwszą połowę 2015 roku. Wyraźnie widać, że słupki stale rosną, a urządzenia z jej logo rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. A kolejne 6 miesięcy prawdopodobnie będzie jeszcze lepsze.

Xiaomi z 35 mln sprzedanych smartfonów

Dokładnie 34,7 mln smartfonów Xiaomi sprzedało w pierwszej połowie br. Daje to wzrost w skali roku na poziomie 33 proc. Dla porównania w całym ubiegłym roku sprzedaż wyniosła 61 mln urządzeń. Plan na te 12 miesięcy zakłada jednak aż 100 mln. Czy to realne? Biorąc pod uwagę okres świąteczny, a także dość intensywny czas powrotów do szkół, możemy się spodziewać, że tak. Łatwo jednak nie będzie. Bez względu jednak na uzyskany wynik Xiaomi i tak imponuje.

Cisco przejmuje OpenDNS

Cisco wyłożyło na stół 635 milionów dolarów, aby przejąć OpenDNS. Nowy nabytek to firma zajmująca się dostarczaniem otwartych, bezpiecznych DNS-ów, a także innych rozwiązań związanych z bezpieczeństwem. Cisco chce tym samym skuteczniej analizować poziom bezpieczeństwa w obsługiwanych przez siebie sieciach - szczególnie pod katem tych urządzeń, gdzie zainstalowanie oprogramowania zabezpieczającego jest niemożliwe (np. internet rzeczy). Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2016 roku.

MyMaps na Google Drive

Google poinformował o integracji usługi do tworzenia map MyMaps z interfejsem Google Drive. Od teraz użytkownik może rozpocząć tworzenie nowej mapy bezpośrednio z menu. Tak stworzone mapy są potem zapisywane na Dysku i działają zupełnie niczym standardowy plik. Użytkownik może nim zarządzać, udostępniać oraz pobierać offline. W dalszym ciągu dostępne są również inne funkcje, jak tworzenie map we wspołpracy z innymi użytkownikami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleCISCOXiaomi