34

Xiaomi Mi Mix 2 będzie jeszcze bardziej zaskakujący niż poprzednik. Sami zobaczcie!

sklep xiaomi
Xiaomi Mi Mix zaskoczył rynek technologiczny niebagatelnym designem, który zrealizował wreszcie obietnicę niemal bezramkowego ekranu w telefonie komórkowym. Owszem, należało się liczyć z pewnymi kompromisami, ale pewne jest jedno - chiński producent wyłamał się z szeregu i odznaczył się nowatorskim podejściem. Okazuje się, że kolejna generacja będzie kontynuować ten trend.

Bezramkowe ekrany, zaokrąglenia na rogach, a nawet zakrzywienia nie są już niczym dziwnym na rynku telefonów komórkowych. Dodatkowo, producenci sprzętów mobilnych coraz częściej umieszczają tego typu rozwiązania nie tylko we flagowcach, ale także w tańszych telefonach. Xiaomi Mi Mix był niemałym zaskoczeniem, a i wygląda na to, że sukcesor niezwykle udanego projektu będzie równie ciekawym urządzeniem. Philippe Starck, osoba odpowiedzialna za wygląd urządzenia opublikowała sugestywny film, na którym można znaleźć najprawdopodobniej telefon Xiaomi Mi Mix 2, który rzuci rękawice innym dostępnym flagowcom na rynku.

W opublikowanym materiale widać front urządzenia, na którym znajdziemy przeogromny ekran z jedną, malutką ramką na samym dole, gdzie znajdzie się miejsce tylko dla przedniej kamery. Xiaomi już od Mi Mix ciekawie rozwiązuje problem czujnika zbliżeniowego za pomocą nowego sensora, który będzie używał ultradźwięków do wykrywania przyłożenia urządzenia do ucha. Spodziewamy się podobnego mechanizmu w nowej generacji.

Xiaomi Mi Mix 2 – spodziewana specyfikacja

Źródła podają, że Xiaomi Mi Mix 2 został wyposażony w ogromny ekran o przekątnej 6,4 cala w rozdzielczości QHD. Spore rozmiary pozwoliły ponadto na umieszczenie w telefonie dużego akumulatora o pojemności 4500 mAh. Użytkownik urządzenia ponadto skorzysta z wydajności Snapdragona 835, 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni na dane. Mobilni fotografowie powinni się ucieszyć z głównego aparatu 19 MP oraz 13 MP z przodu.