Konsole

Xbox Live Gold i PlayStation Plus na sierpień. W tym miesiącu wygrywa...

2

Usługi Xbox Live Gold i PlayStation Plus każdego miesiąca wywołują spore emocje, a to wszystko ze względu na bezpłatne gry, które otrzymujemy każdego miesiąca. Znamy już oferty na sierpień. Tym razem lepiej mają posiadacze PlayStation 4.

Wczoraj ujawniono ofertę Xbox Live Gold na sierpień. Dziś w końcu poznaliśmy też propozycje Sony w subskrypcji PlayStation Plus. Dotąd na ogół to Microsoft na tym polu miał do zaoferowania więcej - bo musiał mieć. Sony ma na rynku konsol już ugruntowaną pozycję i nie musi kusić graczy darmowymi grami. Co innego gigant z Redmond, bo ten musi na wielu płaszczyznach nadrabiać przespany czas. Wychodzi to jednak różnie. W lipcu oferta nie zachwycała. W sierpniu natomiast...

Xbox Live Gold wygląda następująco

https://youtu.be/Jfnu49hQ26E

Slime Rancher (XOne) to coś w rodzaju symulatora farmy z widokiem FPP. Z tym wyjątkiem, że zajmujemy się tutaj hodowlą niesfornych glutów. Całość oparta na otwartym świecie i opatrzono elementami oraz rozwiązaniami przypominającymi nieco Minecrafta. Zdecydowanie nie jest to produkcja AAA, ale powinna ucieszyć fanów gatunku.

Trials Fusion (XOne) to tytuł ze stajni Ubisoftu wydany w 2014 roku. Chodzi tutaj generalnie o to, aby finezyjnie balansować przemierzającym nierówny teren motocyklem. Pozwala nam to wykonywać różnego rodzaju akrobacje i gromadzić punkty. Gameplay jest prosty jak konstrukcja cepa, a więc twórcy rozbudowali ją o dodatkowe elementy. W trybie kariery przyjdzie nam zatem zdobywać medale i awansować na kolejne poziomy. Wszystko to dopełnia bardzo ładna oprawa graficzna wraz z dynamicznie zmieniająca się kamerą, która podnosi nieco napięcie.

Bayonetta (X360 + XOne) to produkcja, za którą odpowiedzialni są twórcy kultowej serii Devil May Cry. Jak się zatem nietrudno domyślić, mamy do czynienia ze slasherem z rozbudowanym systemem walki. Idzie to w parze ze złożoną oraz niesamowicie wciągająca fabułą oraz przesadną widowiskowością. Gra debiutowała na konsolach w 2009 roku, ale w kwietniu 2017 ukazała się dopiero na PC. To pokazuje, że produkcja ta nie zestarzała się wcale tak bardzo (niemniej warto podkreślić, że wersja dla PC posiada odświeżoną oprawę graficzną i wsparcie dla 4K).

Red Faction: Armageddon (X360 +XOne) jest przedstawicielem dobrze znanej serii, która z FPS-ów wyewoluowała w produkcje TPP. Fabuła nawiązuje do kolonizacji marsa w dalekiej przyszłości. Nasz bohater będzie musiał stawić czoła obcym zamieszkującym planetę (których de facto sam obudził...). Trudno nazwać to produkcją wybitną, ale strzela się przyjemnie.

Slime Rancher będzie dostępny przez cały miesiąc, a Trials Fusion od 16 sierpnia do 15 września (w tym czasie ciągle będziemy mogli pobrać udostępniony w ubiegłym miesiącu Runbow). Bayonettę udostępniono od 1 do 15 sierpnia, a od 16 do 31 sierpnia jej miejsce zajmie Red Faction: Armageddon.

Co z PlayStation Plus?

https://youtu.be/XgWtqK7P_lo

Jak już zdradziłem na początku Sony ma w sierpniu więcej do zaoferowania graczom. Wiodącym tytułem jest tutaj bowiem

Just Cause 3 (PS4) - trzecia część przygód Rico Rodrigueza słynącego ze zdolności do obalania dyktatur oraz robienia szeroko pojętej zadymy. Gra jest stosunkowo nowa, bo debiutowała w ubiegłym roku. To produkcja TPP nastawiona na strzelanie i eksplozje (dużo eksplozji).

Assassin’s Creed: Freedom Cry (PS4) to samodzielny dodatek to jednej z najlepszych odsłon serii - Assassin's Creed IV: Black Flag. Akcja rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach z podstawowej części. Wcielamy się tutaj w czarnoskórego kwatermistrza głównego bohatera Adewale. Całość rozgrywa się na Karaibach i ma fantastyczny klimat.

That's You! (To jesteś Ty!) (PS4) - Ta gra była już dostępna w lipcu, kiedy zresztą miała swoją premierę w sklepie PS Store. To imprezowa planszówka przeznaczona dla wielu graczy. W zabawie wykorzystujemy smartfony, które służą nam jako kontrolery i pozwalają wykonywać niezbędne w grze selfie. Koncept jest ciekawy, ale przyznam, że jeszcze nie widziałem tego tytułu w ackji.

Super Motherload (PS3) - Zasiadamy za sterami machiny wiertniczej na marsie i przystępujemy do prac wydobywczych. Zanim jednak tak się stanie, czeka nas mnóstwo łamigłówek i złożonych map do przejścia. To całkiem przyjemna platformówka, która wymaga myślenia.

Snake Ball (PS3) - Nowe wcielenie kultowego "Snake'a". Tym razem wszystko jest w trzech wymiarach, a rozgrywkę opatrzono szeregiem dodatkowych atrakcji. Gratka nie tylko dla fanów.

Ponadto posiadacze PS Vita otrzymają w tym miesiącu dostęp do produkcji Downwell oraz Level 22: Gary's Misadventure. Wszystkie gry zostaną udostępnione 1 sierpnia i będziemy mogli je pobrać do końca miesiąca.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu