6

Wyszukiwarka osób 123people już mobilnie i po polsku

Każdego dnia zostawiamy w sieci mnóstwo informacji o sobie. Nasze dane kontaktowe, zdjęcia, publikacje. Posiadając kilka kont w różnych serwisach, informacje te są mocno rozproszone. Wyszukiwarka 123people zbiera te wszystkie dane w jednym miejscu, pozwalając na ich wyszukiwanie po wpisaniu imienia i nazwiska poszukiwanej osoby. Wyszukiwarka przeszukuje takie serwisy jak Facebook, Linkedin, Twitter, Amazon, Wikipedia, […]

Każdego dnia zostawiamy w sieci mnóstwo informacji o sobie. Nasze dane kontaktowe, zdjęcia, publikacje. Posiadając kilka kont w różnych serwisach, informacje te są mocno rozproszone. Wyszukiwarka 123people zbiera te wszystkie dane w jednym miejscu, pozwalając na ich wyszukiwanie po wpisaniu imienia i nazwiska poszukiwanej osoby.

Wyszukiwarka przeszukuje takie serwisy jak Facebook, Linkedin, Twitter, Amazon, Wikipedia, Flickr oraz z naszego podwórka Goldenline i Blip. W zeszłym tygodniu twórcy 123people udostępnili dodatkowo aplikację na smartphony z Androidem oraz na iPhone.

Ciekawe dane odnośnie tej wyszukiwarki, a ściślej jej popularności, możemy znaleźć na oficjalnym blogu. Według polskiego wpisu serwis może pochwalić się 6 milionami użytkowników na całym świecie z tego aż 1 milion polskich użytkowników, korzystających z wersji mobilnej.
123people obecny jest w 12 krajach i dostępny w 10 językach, ciężko mi było uwierzyć, iż największą popularnością cieszy się w naszym kraju. Przeszukałem inne wpisy, w jednym z nich mamy poprzez stronę www korzysta z niego 50 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie, z tego 1 milion w Polsce.

Fakt wypuszczenia aplikacji mobilnych w siedmiu dodatkowych wersjach językowych, w tym polskim, powinno pomóc w dalszym rozwoju tej wyszukiwarki, która szczyt popularności ma już za sobą Wydaje mi się, że koniecznym jest też wprowadzenie nowych funkcji, by zatrzymać obecny trend spadkowy.

Wprawdzie to są szczątkowe dane, w poszczególnych krajach, 123people, funkcjonuje pod krajowymi domenami, ale pokazuje dość wyraźnie, iż spada zainteresowanie tym serwisem.
Jedną z funkcji, której brakuje lub nie działa właściwie obecnie, to przeszukiwanie Google Plus, gdzie możemy liczyć na odnalezienie autentycznych i mocno rozbudowanych danych interesujących nas osób. Fakt, iż API G+ udostępnione jest już długi czas tym bardziej zastanawia, że ten serwis jest pomijany w wynikach wyszukiwania 123people. Przynajmniej mojej skromnej osoby nie znalazł jak i kilku moich znajomych. Co jeszcze ciekawe, profil na GoldenLine.pl założony przeze mnie w zeszłym tygodniu już odnalazło. Samo to może świadczyć, iż jeszcze dużo pracy przed twórcami serwisu, by dopracować tą wyszukiwarkę aby spełniała swoją funkcję w pełni i bezbłędnie.

Aplikację możemy pobrać za darmo z:

App Store oraz Android Market