19

Wyniki wojny tabletów na Antyweb

Myślę, że po zebraniu blisko 3,5 tysiąca głosów można powoli podsumować ankietę na temat tabletów. Przypomnę, że pytałem o to jaki tablet planujecie kupić, w odpowiedziach można było wskazać tablet z systemem Android, iPad 2, iPad, inny lub żaden. Najwięcej głosów zebrała własnie ta ostatnia odpowiedź, ponieważ aż 39% z was twierdzi, że nie potrzebuje […]


Myślę, że po zebraniu blisko 3,5 tysiąca głosów można powoli podsumować ankietę na temat tabletów. Przypomnę, że pytałem o to jaki tablet planujecie kupić, w odpowiedziach można było wskazać tablet z systemem Android, iPad 2, iPad, inny lub żaden. Najwięcej głosów zebrała własnie ta ostatnia odpowiedź, ponieważ aż 39% z was twierdzi, że nie potrzebuje tabletu – co jest moim zdaniem głosem rozsądku w okresie euforii związanej z tego typu sprzętem.

Jeśli natomiast chodzi o pojedynek Apple vs Google to tutaj walka był bardzo wyrównana. W potyczce bezpośredniej iPad 2 vs tablety z Androidem wygrywa Google (26,72%). Gdyby jednak dodać fakt, że niektórzy wskazali dobry ekonomicznie zakup iPada (pierwszego) to sumując ten wynik z iPad 2 wygrywa Apple mając w sumie ponad 30% głosów).

Widać jednak, że praktycznie wasze preferencje co do Apple vs reszta świata rozkładają się mniej więcej po równo. Ciekawy tylko jestem ile z tych osób co głosowały na tablet z Androidem ma po prostu niechęć do produktów Apple, a ile tak naprawdę chce wybrać sprzęt z systemem Google.

W każdym razie wyniki dość ciekawe, osobiście spodziewałem się jednak znacznej przewagi Apple nad konkurentami. Obstawiam natomiast, że osoby głosujące na tablet z Androidem liczą na to, że będzie to (w przyszłości) tańszy sprzęt niż kategoria cenowa iPada.