8

Wyniki finansowe Mozilla i uzależnienie od Google.

Mozilli i Firefoxa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ta „non profit” organizacja osiąga 68 milionów dolarów dochodu rocznie. Zatrudnia ponad 90 osób na etacie, w gotówce i inwestycjach jest w tej chwili około 50 milionów dolarów. Zyski z działalności mają być przeznaczone na rozwój infrastruktury i pozyskanie zasobów. Ciekawą informacją jest fakt, że 85% dochodu […]

Mozilli i Firefoxa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, ta „non profit” organizacja osiąga 68 milionów dolarów dochodu rocznie. Zatrudnia ponad 90 osób na etacie, w gotówce i inwestycjach jest w tej chwili około 50 milionów dolarów. Zyski z działalności mają być przeznaczone na rozwój infrastruktury i pozyskanie zasobów.

Ciekawą informacją jest fakt, że 85% dochodu Mozilli pochodzi z współpracy z Google (reklama obok wyników wyszukiwania). Mozilla jest tak zadowolona z współpracy z Google, że nie poszukuje nawet nowych partnerów biznesowych wśród innych wyszukiwarek.

Co by się stało gdyby jednak Google zdecydowało się stworzyć własną przeglądarkę – spadek dochodów o 85% mógłby być dla Mozilli zabójczy (oczywiście z pewnością zaraz znalazł by się kolejny partner biznesowy) w krótkim okresie czasu.