face id
17

Wygląda na to, że Orange dotrzyma słowa – eSIM w ofercie Orange

Jeszcze we wrześniu, przy okazji premiery nowych iPhone, rzecznik Orange obiecał na swoim profilu na Twitterze, że pracę nad wdrożeniem eSIM u tego operatora trwają i ma pojawić się w ofercie do końca tego roku. Okazuje się, że terminu dochowają, na stronach Orange pojawił się już regulamin promocji "Wymiana na kartę eSIM" obowiązujący od 20 listopada 2018 r.

O planach związanych z eSIM w Orange pisałem Wam 13 września, Albert dzielił się z Wami z kolei szczegółami rozwiązania eSIM już ponad rok temu, zachęcam do zapoznania się z jego tekstem. A co o eSIM dowiadujemy się z tego regulaminu?

Karta eSIM, zwana też profilem eSIM, to wirtualna (elektroniczna) karta SIM, która nie ma postaci fizycznej i jest pobierana przez internet na urządzenie z funkcją eSIM, takie jak np. smartfon. Po pobraniu karty eSIM, urządzenie eSIM umożliwia realizowanie usług telekomunikacyjnych (takich jak np. rozmowy, wiadomości, transmisja danych komórkowych) tak, jakby była w nim zwykła karta SIM, zgodnie z umową o świadczenie usług telekomunikacyjnych zawartą przez Państwa. Oprogramowanie karty eSIM jest zapisywane na bezpiecznym chipie wbudowanym w urządzenie eSIM. Przy zmianie urządzenia eSIM na nowe urządzenie eSIM, zapisaną w nim kartę eSIM należy wymienić (zdeaktywować kartę eSIM w starym urządzeniu i aktywować nową kartę eSIM na nowym urządzeniu.

Tak więc jeśli posiadacie telefony obsługujące eSIM (między innymi właśnie najnowsze iPhone) i jesteście klientami Orange, możecie liczyć na wymianę starych kart SIM na eSIM za darmo, niezależnie czy macie ofertę na abonament czy kartę w liczbie 5 sztuk:

  • 100 % rabatu na pierwsze 5 wymian posiadanej karty (SIM lub eSIM) na kartę eSIM w jednym okresie rozliczeniowym w przypadku ofert na abonament,
  • 100 % rabatu na pierwsze 5 wymian karty (SIM lub eSIM) na kartę eSIM w miesiącu kalendarzowym w przypadku ofert na kartę

W przypadku przekroczenia limitów koszt kolejnej wymiany ustalono na 25,00 zł, czyli standardowa opłata. Pełną treść regulaminu znajdziecie pod tym linkiem (pdf), a moment uruchomienia usługi eSIM w Orange możecie śledzić pod tym linkiem.