9

Wszędzie wikipedia – litości.

Możliwe, że moja opinia na temat wikipedia jest nieco przesadzona ale… Mam osobiście lekko dość tego bytu. Za każdym razem kiedy szukam jakichś informacji związanych z historią jakiegoś kraju, z jakąś postacią itp. na pierwszym miejscu pojawia się uwielbiana przez większość wikipedia. A ja chciałbym wreszcie przeczytać jakieś ciekawe fakty historyczne a nie zlepek informacji […]

Możliwe, że moja opinia na temat wikipedia jest nieco przesadzona ale… Mam osobiście lekko dość tego bytu. Za każdym razem kiedy szukam jakichś informacji związanych z historią jakiegoś kraju, z jakąś postacią itp. na pierwszym miejscu pojawia się uwielbiana przez większość wikipedia. A ja chciałbym wreszcie przeczytać jakieś ciekawe fakty historyczne a nie zlepek informacji posklejanych przez kilkanaście osób (oczywiście mogę zawsze pomijać wpisy z wiki i nie patrzeć na pierwsze pozycji w wyszukiwarce ale to nie o to chodzi)

Teraz czytam iż geniusz od wikipedi będzie atakował wyszukiwarkę google swoim jeszcze nie narodzonym dziełem – litości …wyobrażam już sobie społeczną wyszukiwarkę gdzie każdy może zdefiniować jaka strona na jakie hasło będzie się otwierać, później grono moderatorów wykasuje część stron, doda inne zupełnie nie pasujące i będzie można o tym dyskutować a na końcu jakieś 12 letni geniusz wykasuje połowę wpisów.

Wszystko to nie zraża naszych lokalnych wyszukiwarek (a może właściwie jednej) czyli netsprinta który dumnie ogłosił iż będą współpracować z wikipedią i umieszczą artykuły z wiki na szczycie wyników wyszukiwania.

Najciekawszą informacją jaką przeczytałem są trudności finansowe wikipedi (a może to tylko plotka), jeśli tak jest naprawdę to coraz bardziej przekonuje mnie to iż rozpoczęcie projektu mającego konkurować z google jest szalonym pomysłem.

Ja mam już trochę dosyć szukania, czytania i znajdowania wyników z wikipedi. Wolę klasyczną encyklopedię w postaci książki nie będzie ona nigdy próbować zastąpić mojej pralki ani lodówki i nikt nie dopisze w niej iż Gorion jest znanym hakerem:)