19

Współtwórca Youtube odpływa

Jak bardzo duże pieniądze zmieniają człowieka? Niektórzy mając miliardy nadal żyją w miarę normalnie – liczą się z kosztami, budują nowy biznes dając pracę ludziom i licząc na kolejne zyski. Chad Hurley (współtwórca Youtube) mając sporo wolnej gotówki, po prostu „odpłynął” (moim zdaniem oczywiście). I nie piszę tego, aby go potępiać – każdy chciałbym realizować […]

Jak bardzo duże pieniądze zmieniają człowieka? Niektórzy mając miliardy nadal żyją w miarę normalnie – liczą się z kosztami, budują nowy biznes dając pracę ludziom i licząc na kolejne zyski. Chad Hurley (współtwórca Youtube) mając sporo wolnej gotówki, po prostu „odpłynął” (moim zdaniem oczywiście). I nie piszę tego, aby go potępiać – każdy chciałbym realizować swoje marzenia i mieć tak dużo swobody jeśli chodzi wydawanie pieniędzy.

Podczas przerwy w właśnie trwającej konferencji Le Web, Arrington przeprowadził z nim krótki wywiad (video poniżej) na temat tego co właśnie robi i co zrobi kiedy wyda już wszystkie pieniądze jakie zarobił na sprzedaży Youtube.

Okazuje się, że Chad Hurley realizuje teraz swoje pasje a jedną z nich jest np: inwestycja w zespół USF1 (który od 2010 roku ma zamiar zadebiutować w wyścigach formuły 1), kolejna fanaberia to inwestycja w firmę produkującą odzież, portfele, torby itp. Przy tym tempie wydawania pieniędzy pytanie Arringtona może być jak najbardziej na miejscu. Każde wyścig samochodowe to olbrzymie pieniądze – według Hurleya sezon amerykańskiego F1 to kosz rzędu setek milionów dolarów.