26

Wreszcie inna reklama Google Chrome

Google Chrome jest szybki i to właśnie ma zamiar pokazać na wesoło nowa reklama tej przeglądarki. Poprzednie spoty reklamowe były moim zdaniem anemiczne i dość mało intrygujące – choć niektórym się bardzo podobały. Tym razem mamy reklamę dla mas, prostą w przekazie i chyba zrozumiałą dla wszystkich (żadnego neuromarketingu i podobnych technik). Animowany człowieczek spadając […]

Google Chrome jest szybki i to właśnie ma zamiar pokazać na wesoło nowa reklama tej przeglądarki. Poprzednie spoty reklamowe były moim zdaniem anemiczne i dość mało intrygujące – choć niektórym się bardzo podobały. Tym razem mamy reklamę dla mas, prostą w przekazie i chyba zrozumiałą dla wszystkich (żadnego neuromarketingu i podobnych technik). Animowany człowieczek spadając z drzewa jest w stanie tak szybko zrobić zakupy przez Chrome, że ląduje bezpiecznie w własnie dostarczonym hamaku – finezji może w tym nie ma ale jest jasno pokazane dlaczego warto zainteresować się tą przeglądarką.Przy okazji chciałem się zapytać makowców czy po ostatniej aktualizacji Chrome również mieli problem z niektórymi stronami używającym flasha lub JavaScript ? U mnie objawiało się to na przykład bardzo wolnym ładowaniem wykresów w Google Analytics lub też zawieszaniem strony do momentu wczytania wszystkich skryptów.

Co ciekawe pomogło ponowne zrobienie skrótu do Chrome – wiem jak to brzmi ale w moim przypadku to wystarczyło aby przeglądarka ponownie zaczęła poprawnie działać.