13

Wojtek Przyłęcki o inwestycjach, NewConnect i Antyweb

Tym razem przed karabinem Artura Kurasińskiego w programie seria Z AK74 zasiadł Wojciech Przyłęcki z IQ partners. Przypomnę, że Antyweb jest wsparty finansowo przez Ventures Hub spółkę należącej właśnie do IQ partners (to aby było wszystko jasne i przejrzyste w chwili obecnej IQ Partners posiada 27% udziałów w Antyweb) Wojtek opowiada o tym czy łatwo […]

Tym razem przed karabinem Artura Kurasińskiego w programie seria Z AK74 zasiadł Wojciech Przyłęcki z IQ partners. Przypomnę, że Antyweb jest wsparty finansowo przez Ventures Hub spółkę należącej właśnie do IQ partners (to aby było wszystko jasne i przejrzyste w chwili obecnej IQ Partners posiada 27% udziałów w Antyweb)

Wojtek opowiada o tym czy łatwo inwestuje się w PL i jak to jest z tym „gotowaniem na NewConnect”, na które trzeba to sobie powiedzieć szczerze wiele osób patrzy trochę krzywo (taki szybki model wychodzenia z inwestycji). Wojtek też komentuje sytuację związaną z ich inwestycjami w fazie seed i tym ile % firmy przejmują (ostatnio toczyła się dość ciekawa dyskusja w której IQ było krytykowane za zbytnią „zachłanność” jeśli chodzi o udziały) Temat jest na tyle ciekawe iż myślę, że pociągnę go w osobnym poście.

W dyskusji z Wojtkiem usłyszycie też parę słów o inwestycji w Antyweb. Wojtek przyznał, że nie brał udziału w tej inwestycji co jest zgodne z prawdą:) Dodam tylko, że podczas rozmów i planów odnośnie inwestycji nigdy nie było mowy aby AW stał się „tubą” PR-ową działań IQ. Jakiekolwiek zapędy tego typu były przeze mnie szybko przyhamowane a inwestycje z IQ partners traktuję dokładni tak samo jak w każdą inną spółkę w PL i opisuję jeśli coś w nich mnie zaciekawi.

Część ICzęść II