24

Wizancjum – rzut kobiecym okiem na „imperium piękna”.

Wizancjum.pl to nowy portal społecznościowy, którego dominującą tematyką (jak łatwo się domyślić z nazwy) jest wizaż i styling. Jako iż wbrew pozorom w internecie nie ma aż tak wielu serwisów poświęconych wyłącznie tej tematy, tym chętniej zajrzałam nań, aby go ocenić. Na pierwszy, a nawet drugi rzut oka wygląda nieźle: intuicyjny layout, łatwo przenoszący nas […]

Wizancjum.pl to nowy portal społecznościowy, którego dominującą tematyką (jak łatwo się domyślić z nazwy) jest wizaż i styling. Jako iż wbrew pozorom w internecie nie ma aż tak wielu serwisów poświęconych wyłącznie tej tematy, tym chętniej zajrzałam nań, aby go ocenić.
Na pierwszy, a nawet drugi rzut oka wygląda nieźle: intuicyjny layout, łatwo przenoszący nas między zakładkami. Tu co prawda czepiłabym się nieco kolejności, ale nie popadajmy w przesadę. Podział na metamorfozy, ogłoszenia, porady ekspertów, a także forum, społeczność i grupy pozwala nam na szybkie odnalezienie poszukiwanego tematu.

Wizancjum oferuje nam porady odnośnie dobrania stroju do figury i podpowiada gdzie owe ubrania kupić, wskazówki odnośnie dbania o piękny wygląd naszego ciała, włosów, makijażu, czyli wszystko to, co kobietom jest potrzebne na co dzień.

Mocną stroną na pewno są także ogłoszenia. W ogłoszeniach możemy znaleźć dosłownie wszystko, co jest związane z naszym wyglądem: adresy kosmetyczek, fryzjerów, wizażystów i stylistów, ale i trenerów, klubów fitness, nawet gabinetów chirurgii plastycznej. Duży wybór i duży plus, bo wszystko jest pod ręką.

Na kolana nie rzucają natomiast porady ekspertów, podobne do innych zamieszczanych chociażby na interii czy wp i możliwe do znalezienia za pomocą google w ciągu kilku sekund, np. mowa kolorów. Osobiście radziłabym Wizancjum zmianę nazwy tego działu, gdyż nijak nie przystaje do zawartości.

A skoro już się czepiam to przyznam, że same porady pisane są lekko nieporadnym stylem, przydałoby się znaleźć osobę, która by teksty wygładziła i popracowała nad nimi, ale jak widzę portal takich osób właśnie poszukuje, liczę zatem na szybki postęp w tym zakresie.

Ciekawą propozycją są także metamorfozy, znane skądinąd z telewizji i „kolorowców” dla kobiet. Na portalu wyspecjalizowanym w wizażu i stylingu nie mogło tego działu zabraknąć. Na Wizancjum ma on dwojaki kształt. Dziewczynom doradzają osoby zajmujące się wizażem i stylizacją, dobierając im makijaż i ubrania, ale i one same pokazują swoje zdjęcia „przed” i „po” zmianach, jakie wprowadziły w swoim wyglądzie, my zaś możemy głosować na najciekawszą przemianę, przyznając kandydatce „wow” (tylko dla zarejestrowanych użytkowników). Pozostaje mieć nadzieję, że administratorzy będą czuwać nad tym, co tam jest zamieszczane i że ten dział nie zamieni się w kolejną fotkę.pl , gdzie nastolatki będą się zabijać o głosy, zamieszczając coraz to bardziej roznegliżowane fotki.

Jeszcze o samej społeczności, o której nie da się na razie zbyt dużo powiedzieć, gdyż Wizancjum.pl jest jeszcze młodym serwisem. Wszystkie porady, itp. możesz obejrzeć bez logowania się. Zarejestrowani użytkownicy natomiast, których dziś rano było 68, mogą m.in. dodawać komentarze do wpisów, głosować na metamorfozy, wypowiadać na forum i zrzeszać w grupy ze względu na tematykę, zawód ( np. fryzjerzy), itp.

Ocena Wizancjum.pl ? Gdyby za brak oceny mieli mnie postawić pod gilotyną to dałabym mocne 5/10. Serwis jest poprawny, miejmy nadzieję, że się będzie fajnie rozwijał, ale na jakieś prognozy jeszcze za wcześnie to raz, a dwa – trudno wyrokować o powodzeniu portalu o wąskiej jednak specjalizacji. Czy stanie się „imperium piękna” ? Zobaczymy.