14

Wirtualna Polska ma już aplikację na iPada

WP chyba jako pierwsze z pośród naszych portali wypuściło aplikację na iPada. Nazywa się ona „WP.PL Info” (to dla tych którzy chcą ją znaleźć przez appstore). Treści w aplikacji pochodzą z trzech popularnych kategorii informacyjnych z WP czyli wiadomości, sport i finanse. Co ciekawe nie ma wzmianki o tym, czy inne kategorię (plotki itp.) też […]

WP chyba jako pierwsze z pośród naszych portali wypuściło aplikację na iPada. Nazywa się ona „WP.PL Info” (to dla tych którzy chcą ją znaleźć przez appstore). Treści w aplikacji pochodzą z trzech popularnych kategorii informacyjnych z WP czyli wiadomości, sport i finanse. Co ciekawe nie ma wzmianki o tym, czy inne kategorię (plotki itp.) też będą w przyszłości dołączone.

Zainstalowałem sobie aplikację WP na iPadzie i muszę powiedzieć, że korzysta się z niej całkiem przyjemnie. Mamy trzy główne tematyczne zakładki a w głównej części mamy zajawki newsów. Po kliknięciu na zajawkę otwiera nam się nowe okno z pełną treścią. Jedyną rzeczą która wymaga poprawy do dodanie zdjęć czy multimediów na podglądzie pełnego newsa. Teraz mamy tylko tekst i przy dłuższych artykułach wygląda to czasem mało czytelnie.

Oprócz treści aplikacja pokazuje nam też informacje o pogodzie, walutach i sytuację na giełdzie są też galerie prawdopodobnie stworzone z zdjęć do artykułów. Wszystko to umieszczone jest w lewym sidebarze.

Poniżej obrazki pokazujące jak wygląda aplikacja WP na iPadzie: