20

Windows Phone 10 trafił do partnerów OEM-owych

Jeśli wierzyć doniesieniom pochodzącym z WinBeta.org, Windows Phone 10 we wczesnej wersji rozwojowej został już rozesłany do partnerów OEM. Źródło powołuje się na osoby blisko związane z Microsoftem, co uwiarygodnia owe rewelacje. Oznacza to, że już niedługo możemy się spodziewać pierwszych przecieków w formie zdjęć lub opisów, obfitujących w informacje na temat nowych funkcji w […]

Jeśli wierzyć doniesieniom pochodzącym z WinBeta.org, Windows Phone 10 we wczesnej wersji rozwojowej został już rozesłany do partnerów OEM. Źródło powołuje się na osoby blisko związane z Microsoftem, co uwiarygodnia owe rewelacje. Oznacza to, że już niedługo możemy się spodziewać pierwszych przecieków w formie zdjęć lub opisów, obfitujących w informacje na temat nowych funkcji w mobilnej wersji Windows.

Build, który rzekomo został rozesłany do partnerów jest oznaczony numerem 8.15.12343 – zatem potwierdza to wcześniejsze informacje na temat Windows Phone 10, który został przyłapany w sieci – urządzenia wyposażone w tę wersję systemu były oznaczane właśnie tym numerem. Z drugiej strony – nie wiadomo jak nowa numeracja ma się do zakresu zmian w systemie. Skok nie jest duży – nie wiadomo, czy za tym będą iść znaczące usprawnienia w platformie mobilnej – miejmy nadzieję, że tak – pole do popisu jest duże i wiele rzeczy w Windows Phone wymaga poprawy.

windows-phone-8-1-7455-001

Przy okazji, wiadomo też, że Windows Phone 10 w wersji deweloperskiej trafi do zainteresowanych nim osób już pod koniec stycznia przyszłego roku. Wtedy to będziemy mieć pełny pogląd na zakres zmian poczynionych przez giganta – spodziewam się przede wszystkim większej roli kafelków w serwowaniu użytkownikowi interesujących go treści. Będzie to korespondować z ideą interaktywnych kafelków, nad czym pracowano w Microsofcie i co zapewne zostanie zaprezentowane w konsumenckiej wersji Windows 10.

Ważne jest także odnotowanie faktu, iż według tej informacji, Microsoft wcale nie zrezygnował z „Phone” w nazwie systemu. Być może jest to znak, że gigant się rozmyślił i nie zamierza całkiem zerwać z naturalnym podziałem swoich produktów dla różnych urządzeń. Jednak sprawa nazewnictwa w dalszym ciągu jest otwarta – Microsoft ma jeszcze sporo czasu na postawienie sprawy jasno – Windows Phone czy po prostu Windows.

Grafika: 1, 2

Źródło: WinBeta